Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Obudowa wanny (firmy Ravak) ma kształt fali, dzięki czemu mozaika, którą jest wykończona, prezentuje się jeszcze efektowniej. Fot. Monika Filipiuk.

Obudowa wanny (firmy Ravak) ma kształt fali, dzięki czemu mozaika, którą jest wykończona, prezentuje się jeszcze efektowniej. Fot. Monika Filipiuk.
  • Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
  • 27 cze 2011 12:45 (aktualizacja: 27 gru 2013 13:47)

Moje, twoje, nasze

Ile czasu można spędzić w łazience? Całkiem sporo, zwłaszcza jeżeli, tak jak tutaj, można się w niej nie tylko odświeżyć, ale też odpocząć i zregenerować siły.

Łazienka przy sypialni to szczególne miejsce, zarezerwowane wyłącznie dla gospodarzy, którzy mogą odnaleźć tutaj chwilę relaksu. Żeby dobrze spełniać swoje zadanie musi, jak w przypadku tego projektu, uwzględniać ich wszystkie potrzeby i upodobania. Niezbyt wielkie wnętrze mieści pełny program użytkowy. Wybór wanna czy kabina nie wchodził w grę, inwestorzy chcieli mieć do dyspozycji i jedno, i drugie. Podobnie dyskusji nie podlegała konieczność posiadania dwóch umywalek, pozwalają obojgu użytkownikom korzystać z łazienki jednocześnie i czuć się przy tym swobodnie.

Pani domu ma słabość do długich kąpieli, właśnie z myślą o niej wybrano komfortowy model wanny z wyprofilowanym wnętrzem i miękkim zagłówkiem. Można w niej zapomnieć o całym świecie. Za nastrój w zakątku kąpielowym odpowiedzialne jest między innymi oświetlenie. Lampki halogenowe rozmieszczone w suficie podwieszanym rzucają przytulne światło, które jest jednocześnie na tyle intensywne, że gdyby przyszła ochota, można w wannie nawet poczytać. Inwestorzy zdecydowali, że najłatwiej im będzie się odprężyć w otoczeniu jasnych, stonowanych kolorów, dlatego w łazience przeważają beże i delikatne brązy. Wzrok przyciąga obudowa wanny wykończona melanżową mozaiką. Ten urokliwy materiał pojawia się również w ozdobnych wnękach i na fragmencie ściany. Tylko jeden element wyróżnia się na tle neutralnych beżów – soczyście czerwony fotel. Przyjemnie w nim podumać, otuliwszy się miękkim szlafrokiem...

PROJEKTANT

Barbara Gryt

Gryt. Studio Projektowania Wnętrz

WASZE KOMENTARZE (1) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA