Najciekawszym motywem aranżacyjnym wydaje się tu mozaika w morskich odcieniach błękitów i granatów, którą wyłożono ścianę nad wanną oraz szeroki pas nad toaletą. Projekt Małgorzata Galewska. Fot. Bartosz Jarosz.

Zobacz galerię [7 zdjęć]

Najciekawszym motywem aranżacyjnym wydaje się tu mozaika w morskich odcieniach błękitów i granatów, którą wyłożono ścianę nad wanną oraz szeroki pas nad toaletą. Projekt Małgorzata Galewska. Fot. Bartosz Jarosz.
 • Facebook
 • Twitter
 • Pinterest
Autor: Urszula Tatur
11 sie 2014 08:37

Morska łazienka. Przepis na wnętrze w niebieskim kolorze

Mozaika w morskich odcieniach błękitów i granatów zaprasza do długich kąpieli. Jej nieregularny kształt przypomina pięknie pomalowane kamyczki zebrane na jednej z polskich plaż.

Duży, przestronny dom zaprojektowano z niezwykłą precyzją i dbałością o szczegóły. To zasługa arch. Małgorzaty Galewskiej, która nie tylko zaprojektowała bryłę budynku, ale też pięknie ją ubrała. Projektując bryłę domu od razu myślałam o tym, jaki efekt przestrzenny uzyskamy w środku – tłumaczy projektantka. Zręcznie i z dużym wyczuciem połączyła to, co znajduje się na zewnątrz, z tym, co ma do zaoferowania wnętrze. Tak, iż w konsekwencji powstał niezwykły, trzykondygnacyjny budynek z pięknym wnętrzem, którego wysoki na dwie kondygnacje salon pnie się ku niebu.

 Kolor w łazience

Istotną rolę w aranżacji całego domu odgrywają kolory. I choć dominują tu szarości i biele, to intensywne barwy konsekwentnie przewijają się przez cały projekt, sugestywnie zaznaczając swą obecność. Kolory tworzą piękną kompozycję. Biel, która występuje we wnętrzu w zdecydowanej większości, nadaje mu lekkości i optycznie powiększa jego powierzchnię – wyjaśnia projektantka. Spokojną kolorystyczną bazę ożywia kilka mocniejszych akcentów. W salonie jest to tapeta z oryginalnym wzorem, w kuchni – szary beton, a w łazience są to turkusy i żółcienie – barwy, które odnajdziemy także w jadalni. Nic tu bowiem nie dzieje się przypadkowo. Wręcz przeciwnie - każdy element wystroju jest bardzo starannie przemyślany.

Wystrój łazienki

Prezentowana łazienka jest, obok kąpielowego saloniku właścicieli, drugą z głównych łazienek w tym wnętrzu. Ulokowana została ona na poddaszu – w skrupulatnie wydzielonej strefie nocnej. Jako, że głownie korzystają z niej młodsi mieszkańcy domu, ubrana została w piękne nadmorskie kolory: turkusową barwę morza i żółtą – słońca. To one wyznaczyły ton wystroju całego wnętrza. Najciekawszym motywem aranżacyjnym wydaje się tu mozaika w morskich odcieniach błękitów i granatów, którą wyłożono ścianę nad wanną oraz szeroki pas nad toaletą. Jej nieregularny kształt przypomina pięknie pomalowane kamyczki zebrane na plaży. Kolor amarantowy został powtórzony na praktycznej, dużej szafie tuż za toaletami oraz na ścianie przy umywalce. Tę ostatnią rozświetla piękny odcień słonecznej żółci, który doskonale koresponduje z dużym, praktycznym grzejnikiem. Całości prezentuje się niezwykle elegancko na tle białych ścian i szarych podłóg.

WASZE KOMENTARZE (3)

DODAJ KOMENTARZ
 • Agnieszka, 2017-08-13 16:12:48

  Proszę o informacje gdzie dostać ta mozaikę!
 • Gość, 2016-07-22 19:22:34

  witam, gdzie można kupić taką mozajkę? please
 • Lidia Olszewska - home stager, 2014-08-13 12:23:59

  Dla niektórych osób łazienka z racji tego jaką pełni funkcję musi obowiązkowo być w kolorze niebieskim - osobiście preferuję inne odcienie, ale i ten kolor ma swój potencjał. Wydaje mi się, że pierwsza aranżacja jest bardziej trafiona.

POLECAMY W SERWISACH