Mozaika może przybierać też mniej regularne kształty. Projekt: Małgorzata Galewska, Fot. Bartosz Jarosz

Zobacz galerię [20 zdjęć]

Mozaika może przybierać też mniej regularne kształty. Projekt: Małgorzata Galewska, Fot. Bartosz Jarosz
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Katarzyna Masłowska
23 paź 2016 10:12

Mozaika w łazience. 20 propozycji polskich architektów

Mozaika w łazience to doskonały sposób na dekorację ścian. Zobaczcie jakie pomysły na jej zastosowanie mają polscy architekci.

Mozaika to technika dekoracyjna, polegająca na układaniu i dopasowywaniu małych fragmentów wykonanych z jednego lub różnych materiałów i zamocowanie na odpowiednio przygotowanym podłożu. Stosowana jest w architekturze od stuleci, ale nie zapominają o niej również współcześni projektanci wnętrz.

Mozaika najczęściej ma postać kwadratowych kosteczek o długości boku od 1 do kilku centymetrów. Pojedyncze elementy mogą przybrać też owalne lub mniej regularne kształty. Jest dostępna praktycznie w każdym kolorze, może być matowa, z połyskiem, metaliczna.

W łazience mozaika to bardzo często stosowany element aranżacji wnętrza. Warto kierować się podstawową zasadą – umiarem. Mozaika najlepiej prezentuje się jako element dekoracyjny – ozdoba wokół luster, szafek, elementów ceramiki sanitarnej. Dlatego dobrze jest na początku projektowania wnętrza wybrać ten element pomieszczenia, który szczególnie chcemy wyeksponować i zastosować tam ceramiczne kostki.

Mozaika jest też materiałem „plastycznym”, łatwo zamocować ją na rantach, różnego typu zaokrągleniach i nieregularnych powierzchniach. Dlatego z upodobaniem jest stosowana jako zabudowa wanny czy dekoracja półeczek i wnęk.

W naszej galerii prezentujemy 20 pomysłów na mozaikę stworzonych przez polskich architektów wnętrz. Może stanie się to inspiracją do stworzenia własnej mozaikowej łazienki.

WASZE KOMENTARZE (1)

DODAJ KOMENTARZ
  • jastranka, 2016-10-11 14:52:35

    chciałam by moja łazienka była w jasnych odcieniach, cenię sobie też nowoczesne i energooszczędne rozwiązania dlatego zdecydowałam się na zakup baterii z trybem oszczedzania wody marki roca

POLECAMY W SERWISACH