Wanna o asymetrycznym, idealnym dla tej łazienki kształcie pochodzi z oferty firmy Koło. Fot. Bartosz Jarosz.

Zobacz galerię [6 zdjęć]

Wanna o asymetrycznym, idealnym dla tej łazienki kształcie pochodzi z oferty firmy Koło. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
22 sty 2010 10:58

Na rozgrzewkę pomarańcz

Zgodnie z zasadami chromoterapii, kolor pomarańczowy wzmacnia naszą energię, regeneruje, ożywia i ogrzewa. Patrząc na tę łazienkę możemy stwierdzić, że coś w tym jest...

Oczywiście można nie wierzyć w działanie chromoterapii (leczenie kolorami), jednak barwy wpływają na nasze samopoczucie czy tego chcemy, czy nie. Każdy ma ulubione kolory, w otoczeniu których łatwiej mu się skoncentrować czy zrelaksować, bez trudu odróżniamy też barwy „ciepłe” od „zimnych”. Właściciele tego mieszkania – małżeństwo z dwójką dzieci – chcieli mieć przytulny, przyjazny dom, nie dziwi zatem, że zdecydowali się na stonowaną, jednolitą paletę różnych odcieni brązu. W łazience pojawił się najintensywniejszy z tego spectrum kolor – pomarańcz. Nasycone słonecznym blaskiem, niczym skórka owocu o tej samej nazwie, płytki pojawiają się nad wanną i sedesem. Choć w skali procentowej nie stanowią większości, z pewnością są barwną i energetyczną dominantą pomieszczenia. Bardziej łagodne w wyrazie są kolory dopełniające: jasny beż piaskowca, neutralne écru i biel ceramiki sanitarnej.

Ostateczny szlif nadają łazience fragmenty wykończone palisandrem. Z tego egzotycznego materiału wykonany został blat pod umywalką, jego pas widać na obudowie wanny i froncie stojącej tuż przy wejściu pokaźnej szafy. Zamówiono ją u stolarza nie tylko po to, by stanowiła łazienkową garderobę, ale też żeby zamaskować prozaiczną obecność pralki. Drewno egzotyczne przewija się w całym mieszkaniu, przydając wnętrzom – jak określają importerzy tego materiału – „zmysłowego nastroju”. Rzeczywiście, brązowo-kawowe drewno z wyraźnie widocznym usłojeniem przywodzi na myśl raczej lasy tropików, niż polskie zagajniki. Ożywiające je cieplejsze, jasne refleksy idealnie współgrają z pomarańczowym kolorem.

W związku z tym, że w mieszkaniu są małe dzieci, wiele rozwiązań dostosowano do ich potrzeb. W łazience właściciele zrezygnowali z kabiny prysznicowej, aby w stosunkowo niewielkim pomieszczeniu znalazło się miejsce na wygodną wannę, idealną do kąpania maluchów. Także ze względu na ich obecność, na ścianie obok pojawił się dodatkowy, elektryczny grzejnik. Zapewnia on nie tylko możliwość uzyskania odpowiednio wysokiej temperatury, ale też wysuszenia w ekspresowym tempie dziecięcych ubranek. Zwieńczeniem łazienkowego dzieła jest podwieszany sufit, w którym zainstalowano oświetlenie. Światło skierowane jest zarówno do wewnątrz, jak i w dół pomieszczenia, dzięki czemu pojawia się w dwóch postaciach: rozproszonej, odpowiadającej za ciepły klimat łazienki, i punktowej, niezbędnej w strefie lustra.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH