Ława, na której umieszczono zlew, pełni też funkcję toaletki. Stąd dwa lustra oraz stołeczek. Fot. Bartosz Jarosz.

Zobacz galerię [3 zdjęć]

Ława, na której umieszczono zlew, pełni też funkcję toaletki. Stąd dwa lustra oraz stołeczek. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
09 marz 2010 11:26

Najtrudniejszy pierwszy krok

Nie trzeba być architektem wnętrz, by pięknie i funkcjonalnie urządzić dom. Wystarczy odrobina twórczej pasji i wyobraźni. Któż bowiem lepiej od samych mieszkańców, może wiedzieć, jakich wnętrz naprawdę potrzebują?

Doskonałym przykładem jest prezentowana łazienka, która - podobnie jak cały dom - zaprojektowana została przez właścicielkę. Choć zawodowo zajmuje się ona czymś zupełnie innym, nie chciała zlecać komuś obcemu urządzenia swojego domowego „gniazdka”. Na intymny azyl gospodarzy przeznaczono część poddasza. Tu, pod romantycznie opadającymi skośnymi ścianami, znajduje się sypialnia oraz łazienka. Wejście do łazienki pozbawiono drzwi, bowiem znajdująca się na górnej kondygnacji prywatna strefa to miejsce, do którego dostęp mają tylko pan i pani domu. Już na pierwszy rzut oka widać zamiłowanie właścicieli do prostych, bezpretensjonalnych form oraz funkcjonalności. Dzięki zastosowaniu jasnej, beżowej kolorystyki, wnętrze wydaje się bardzo ciepłe, w niczym nie przypominając czasem spotykanych, zbyt sterylnych łazienek. Mocniejsze akcenty, w postaci ciemniejszych płytek na ścianach i podłodze, dodają jej zdecydowania i elegancji. Szerokie pasy płytek wydzielają także w pomieszczeniu poszczególne strefy użytkowe.

Faktura i kolor gresowych płytek przypomina drewno wengé, ten sam odcień pojawia się również na meblach. Minimalistyczne, pozbawione ozdobników kubiki, to także projekt właścicielki. Wysokie i pojemne słupki kryją wszelkie potrzebne w łazience rzeczy, takie jak kosmetyki, czy sterty ręczników, dzięki czemu w pomieszczeniu zawsze panuje ład i porządek. Szafce podumywalkowej przedłużono blat, by mogła też pełnić rolę toaletki. Funkcjonalny stołeczek - doskonałe rozwiązanie, gdy zabiegi kosmetyczne trwają nieco dłużej, na co dzień wsuwany jest pod blat szafki. Mimo jednej umywalki, z łazienki często korzystają jednocześnie dwie osoby, dlatego dla ich wygody zawieszono dwa lustra. Bez wątpienia, jednym z najważniejszych elementów w pomieszczeniu, jest wanna. Ciekawy, opływowy model wolno stojący, również został obudowany drewnem wengé. Nieprzypadkowo ustawiono go pod ściennym skosem z oknem dachowym. Dzięki temu, kąpieli wieczorowa porą towarzyszy wspaniały widok gwieździstego nieba.

WASZE KOMENTARZE (1)

DODAJ KOMENTARZ
  • aster, 2010-04-18 21:34:28

    co to jest za wanna czyli producent i nazwa?

POLECAMY W SERWISACH