Kabinę prysznicową, utworzoną przez ścianki lekkiej zabudowy, pogłębiają dostawione pustaki szklane. Ich frontową krawędź wykończa pas stali szlachetnej. Fot. Tomek Markowski.

Zobacz galerię [4 zdjęć]

Kabinę prysznicową, utworzoną przez ścianki lekkiej zabudowy, pogłębiają dostawione pustaki szklane. Ich frontową krawędź wykończa pas stali szlachetnej. Fot. Tomek Markowski.
 • Facebook
 • Twitter
 • Pinterest
Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
12 maj 2009 12:38

Niebo po godzinach

Światło wydobywa się spod sufitu oraz z licznych wnęk. Odbite w lustrach i połyskujących płytkach rozjaśnia, dając wrażenie luksusu wolnej przestrzeni. Paleta subtelnych błękitów, skojarzona z odrobiną bieli, poprawia nastrój, jak skrawek nieba w słoneczny dzień.

Historia wystroju łazienki zaczęła się podczas jednej z wędrówek państwa domu po sklepach. Szukając inspiracji wzrok napotkał płytki ceramiczne, które w tym samym momencie im się spodobały – to było to! Kafelki, o tradycyjnych wymiarach 30x30 cm, doskonale naśladują kamienną mozaikę, o lekko nierównych, postarzanych krawędziach. Niepowszednia jest ich kolorystka, w delikatnej palecie błękitów i bieli, z lekko opalizującą, szklistą, odbijającą światło powierzchnią. Część kostek ozdobiona jest drobnymi dekorami: cyferki, litery, listki, kwiaty. To akcenty nadające indywidualność wnętrzu, uwodzące prostotą i artystycznym kunsztem. Umywalka i sedes zostały umieszczone blisko siebie. Odrębność ich stref wyznacza światło i układ płytek na ścianach, a łączy bidetta – rączka natrysku, obsługiwana przez baterię umywalkową, dzięki której sedes pełni także funkcję bidetu. Duża kabina prysznicowa, przesłonięta zasłonką, nie zamyka przestrzeni, zapewniając jednocześnie komfort kąpieli.

O wizerunku łazienki i jej wizualnym odbiorze decydują drobiazgi służące wyłącznie do dekoracji. Ustawione we wnękach pozwalają łatwo i szybko odmienić aranżację. Światło wydobywa się spod sufitu oraz z licznych wnęk. Odbite w lustrach i połyskujących płytkach rozjaśnia, dając wrażenie luksusu wolnej przestrzeni. Paleta subtelnych błękitów, skojarzona z odrobiną bieli, poprawia nastrój, jak skrawek nieba w słoneczny dzień. Historia wystroju łazienki zaczęła się podczas jednej z wędrówek państwa domu po sklepach. Szukając inspiracji wzrok napotkał płytki ceramiczne, które w tym samym momencie im się spodobały – to było to! Kafelki, o tradycyjnych wymiarach 30x30 cm, doskonale naśladują kamienną mozaikę, o lekko nierównych, postarzanych krawędziach. Niepowszednia jest ich kolorystka, w delikatnej palecie błękitów i bieli, z lekko opalizującą, szklistą, odbijającą światło powierzchnią. Część kostek ozdobiona jest drobnymi dekorami: cyferki, litery, listki, kwiaty. To akcenty nadające indywidualność wnętrzu, uwodzące prostotą i artystycznym kunsztem. Umywalka i sedes zostały umieszczone blisko siebie. Odrębność ich stref wyznacza światło i układ płytek na ścianach, a łączy bidetta – rączka natrysku, obsługiwana przez baterię umywalkową, dzięki której sedes pełni także funkcję bidetu. Duża kabina prysznicowa, przesłonięta zasłonką, nie zamyka przestrzeni, zapewniając jednocześnie komfort kąpieli. O wizerunku łazienki i jej wizualnym odbiorze decydują drobiazgi służące wyłącznie do dekoracji. Ustawione we wnękach pozwalają łatwo i szybko odmienić aranżację.

WASZE KOMENTARZE (4)

DODAJ KOMENTARZ
 • magda, 2011-01-15 20:23:10

  Godna polecenia jest mozaika hiszpanska lisa albo Iris, cena ok 150zł/m2
 • Nika, 2011-01-15 20:16:27

  Fajne mozaiki można kupić na

 • Gość, 2011-01-10 09:59:34

  bardzo proszę mi powiedzieć, gdzie mogę kupić takie kaflechodzi mi o imitację mozaiki, bo mam ograniczone fundusze a nigdzie nie mogę znależć takich kafli koloriałylub włąśnioe beż
 • Ewka, 2009-05-19 14:42:49

  mozaika zawsze sie sprawdza, a tu ta biała nawet fajnie zaskakuje !

POLECAMY W SERWISACH