Wolno stojąca wanna stanowi najważniejszy element wyposażenia łazienki. Ciekawą formę wanny podkreślają szare, wielkoformatowe płytki znajdujące się na ścianie i podłodze. Fot. Bartosz Jarosz.

Zobacz galerię [7 zdjęć]

Wolno stojąca wanna stanowi najważniejszy element wyposażenia łazienki. Ciekawą formę wanny podkreślają szare, wielkoformatowe płytki znajdujące się na ścianie i podłodze. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Elżbieta Ławreniuk
06 maj 2015 12:03

Nowoczesna łazienka w bieli i szarościach

Przestronną łazienkę urządzono bazując na dwóch kolorach - bieli i szarościach. Ponadczasowe zestawienie barw połączono z przemyślanym układem funkcjonalnym i oszczędnymi, minimalistycznymi formami.

Łazienka została zaprojektowana funkcjonalnie, co pozwoliło na stworzenie wygodnej, komfortowej przestrzeni. To,  co od razu przyciąga wzrok, po wejściu do łazienki to wolno stojąca wanna o opływowym kształcie.  W połączeniu z wysoką baterią prezentuje się bardzo elegancko. Szare płytki umieszczone na ścianie i podłodze kontrastują z ciekawą bryłą wanny, podkreślając jej subtelny kształt.

We wnętrzu zdecydowano się na minimalistyczny wystrój i oszczędną kolorystykę. Zestawienie bieli i szarości przełamano czarnymi elementami: częścią szafki pod umywalkę, grzejnikiem. Szare, wielkoformatowe płytki o ciekawej fakturze umieszczono na podłodze, na ścianie za miską ustępową i bidetem oraz na ścianie za wanną. Tutaj płytki ułożono tylko do wysokości parapetu, pozostałą część pomalowano na biały kolor. Prysznic umieszczony we wnęce wydzielono za pomocą białych, gładkich płytek z połyskiem, które powiększają optycznie wąską przestrzeń.

W łazience dokładnie przemyślano kwestię oświetlenia. Punkty umieszczone w podwieszanym suficie równomiernie oświetlają całą przestrzeń. Nad lustrem dodano jeszcze lampę, która oświetla strefę umywalki.

Projekt: Beata Kruszyńska.

Zdjęcia: Bartosz Jarosz.

 

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH