Fot. Villeroy & Boch

Zobacz galerię [12 zdjęć]

Fot. Villeroy & Boch
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Katarzyna Masłowska
11 sty 2017 10:21

Nowoczesna łazienka - zainspiruj się duńskim hygge!

Drobne przyjemności prowadzą do szczęścia. Doskonale wiedzą o tym Duńczycy, których recepta na dobre samopoczucie brzmi: hygge!

Kluczem do jego osiągnięcia jest celebrowanie codziennych czynności: od porannej kawy po relaksującą wieczorną kąpiel. Ale żeby przenieść się do krainy zmysłowości, trzeba zadbać też o odpowiednie otoczenie. Zobaczcie wyjątkowe inspiracje.

Hygge towarzyszy nam w momentach relaksu: gdy znika napięcie, a w jego miejsce pojawia się uczucie spokoju, komfortu i relaksu. Ten duński klucz do szczęścia zachęca, by radość odnajdywać w drobnych przyjemnościach: porannej kawie, wspólnym gotowaniu posiłków i ich smakowaniu, odprężającej lekturze czy relaksującej kąpieli. Na nasz nastrój z pewnością wpływa też otoczenie – kawa w ulubionym kubku lub herbata w eleganckiej filiżance smakuje zdecydowanie lepiej, a relaks w przestronnej wannie bardziej odpręża i rozluźnia.

Domowe SPA

Domowe spa to idealny sposób, by poczuć hygge. Gorąca kąpiel wycisza, rozluźnia i koi, a kształty wanien od Villeroy & Boch kryją w sobie dodatkowy relaksacyjny potencjał. Są przestronne, wygodne, a do tego wykonane z wysokiej jakości materiałów – np. Quarylu, który oprócz tego, że jest niezwykle wytrzymały, to utrzymuje ciepło wody. Dzięki niemu jeszcze dłużej można cieszyć się odprężającą kąpielą.

Moc koloru i dżwięku

Kolory również kryją w sobie moc – wpływają na nasze samopoczucie: pobudzają,
regulują nastrój i mają bezpośredni wpływ na funkcjonowanie naszych organów. Warto więc zdecydować się na łazienkę w ulubionej barwie lub wybranym kolorem otulić wannę – na co pozwalają trzy kolekcje od Villeroy & Boch: La Belle, Squaro Edge 12 oraz Loop&Friends. Leczniczą moc barw zapewniają także wanny z hydromasażem, w których kąpiele można pokolorować światłem! A gdy kochamy muzykę i tylko przy ulubionych melodiach jesteśmy w stanie w pełni się rozluźnić, z pomocą przychodzi system ViSound, który wannę zamienia w głośnik.

Domowemu SPA musi także towarzyszyć odpowiedni zapach: lawenda wyciszy po
nerwowym dniu, płatki róż odżywią zmęczoną skórę, a musująca sól pobudzi zmęczony umysł i ciało. Aby poczuć hygge, wszystko musimy dopasować do własnych potrzeb – bo liczy się tylko to, co naprawdę sprawia nam przyjemność. I warto w tej kwestii zaufać Duńczykom, bo to przecież najszczęśliwszy naród na świecie!

Źródło:Villeroy & Boch

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH