Nowoczesna łazienka. Projekt: Dariusz Grabowski. Fot. Bartosz Jarosz

Zobacz galerię [8 zdjęć]

Nowoczesna łazienka. Projekt: Dariusz Grabowski. Fot. Bartosz Jarosz
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Redakcja Dobrzemieszkaj.pl
10 paź 2017 10:48

Nowoczesna łazienka - zobacz gotowy projekt wnętrza

Urządzona w loftowym stylu łazienka została stworzona z myślą o dwóch nastoletnich dziewczynkach. Młode domowniczki do swojej dyspozycji mają wygodny, kompletnie wyposażony salon kąpielowy.

W efektownej łazience znalazła się strefa umywalki z dwiema nablatowymi misami oraz usytuowana nieopodal wygodna, wolno stojąca wanna. W głębi pomieszczenia, za dyskretną półścianką ukryto podwieszany bidet i WC, a we wnękę naprzeciwko wpasowano przestronną strefę prysznica w stylu walk-in.

Funkcjonalne elementy wyposażenia zestawiono z odważną, urbanistyczną stylistyką. Ściany wieńczą dwa kontrastujące kolorystycznie rodzaje płytek, imitujących surowe, chropowate materiały – białą cegłę i grafitową skałę. Na podłodze z kolei położono szary gres, przywodzący na myśl beton. Kojarzącą się z luksusem i klasyką wolno stojącą wannę dobrano tak, aby wpisywała się w nowoczesny, ekstrawagancki wystrój, wybierając dwukolorowy model o czarnych zewnętrznych brzegach. Całości dopełniają kinkiety wzornictwem nawiązujące do wyglądu lampki biurowej.

Budujące urbanistyczny klimat poszczególne elementy wyposażenia stanowią swoiste preludium do najbardziej oryginalnego elementu wystroju. Jest nim nadająca ton całej aranżacji ściana za wanną, którą pokrywa graffiti. To, co czyni ją prawdziwie unikalną to rodzaj wykończenia – zamiast fototapety wybrano autentyczny mural wykonany przez artystę. Na pomysł wprowadzenia nietuzinkowej dekoracji wpadł arch. Dariusz Grabowski – autor projektu wnętrza. Grafficiarza umówił Pan domu, a konkretny napis wybrały już same użytkowniczki łazienki.

Dominującą we wnętrzu surową, miejską estetykę przełamano delikatnymi akcentami o bardziej domowym charakterze. Przytulności aranżacji dodaje obecność drewnianych detali oraz miękkich tekstyliów okalających panoramiczne okno.

Projekt: arch. Dariusz Grabowski, Dagar Studio - Autorska Pracownia Projektowania Wnętrz

Tekst: Anna Sołomiewicz. Zdjęcia: Bartosz Jarosz

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH