Przy jednej ze ścian umieszczono umywalkę (Laufen), a obok – WC (Villeroy

Zobacz galerię [3 zdjęć]

Przy jednej ze ścian umieszczono umywalkę (Laufen), a obok – WC (Villeroy
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
01 kwi 2008 00:00

Obok strefy relaksu

Strefa rekreacyjna i spa znajduje się w innym miejscu domu, dlatego w łazience główny nacisk położono na funkcjonalność i zapewnienie maksymalnego komfortu.

W tej łazience nie spędza się zbyt wiele czasu, mimo że jest położona tuż obok małżeńskiej sypialni. Wnętrze to stworzono do szybkiej, codziennej higieny, dlatego wyodrębniono tu trzy wyraźne obszary.

Pierwszy z nich to część kąpielowa z szeregowo ustawioną wanną i kabiną prysznicową, które niby zostały połączone wspólną ścianką, ale zarazem nią oddzielone, by można było zachować poczucie intymności.

Drugi – to umieszczona na wprost wanny umywalka, z wielkim lustrem i wbudowaną w ścianę dużą, pionową szafką, w której przechowywane są łazienkowe drobiazgi. W trzecim natomiast zaaranżowano miejsce na bidet i WC. Poszczególne strefy łazienki (z wyjątkiem części z WC) mają własne oświetlenie, które przybrało postać geometrycznych, umieszczonych w suficie świetlików.

Bardzo jasne wnętrze zaaranżowano głównie w odcieniach écru. Dominacja tego koloru została nieco przełamana chłodnym brązem gresowej posadzki oraz nielicznymi, ale mocnymi detalami, jak ciemnobrązowa framuga szafki, szeroki, ceramiczny dekor nad wanną (imitacja rolety z bambusa) oraz wiklinowy kosz. Dużo tu lśniących, chłodnych powierzchni (szafka ze szklanym frontem, lustra, szklane drzwi kabiny prysznicowej, błyszczące płytki ścienne), co sprawia, że łazienka połyskuje i wywołuje nieco laboratoryjne wrażenie. Ale taki właśnie był zamysł projektantki wnętrza. 

WASZE KOMENTARZE (2)

DODAJ KOMENTARZ
  • impo, 2013-08-30 12:05:34

    Imponujące. Właśnie odmieniamy naszą łazienkę, czekaliśmy 2 lata na odpowiedni moment, w tym pół roku obserwowaliśmy zestaw Sauna+Kabina+Hammam SaSHa i dopiero teraz trafiliśmy na dobrą promocję od salonu Herbec. Zobaczcie - Nikt takiej wyceny się nie spodziewał.
  • meblolandnet-pl, 2012-10-23 15:45:46

    to lustro na ścianie... niekoniecznie w tym miejscu ;) ale reszta na duży plus!

POLECAMY W SERWISACH