Panująca we wnętrzu aura czystości i ładu to efekt zastosowania jasnych kolorów oraz powściągliwość w stosowaniu dekoracji. Lustro nad umywalką odpowiada wymiarom podświetlanej wnęki na kąpielowe akcesoria. Fot. Bartosz Jarosz.

Zobacz galerię [5 zdjęć]

Panująca we wnętrzu aura czystości i ładu to efekt zastosowania jasnych kolorów oraz powściągliwość w stosowaniu dekoracji. Lustro nad umywalką odpowiada wymiarom podświetlanej wnęki na kąpielowe akcesoria. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
08 sie 2011 10:00

Ocieplenie klimatu

Płatki róży, pachnące olejki, relaksujące sole... Wszystko dokoła sprzyja odprężającej kąpieli, także we dwoje. Zaglądające przez okno dachowe niebo gwarantuje romantyczny nastrój.

Nowoczesny styl całego domu dyktują chłodne, industrialne materiały (szkło, beton, gres) oraz kolory. Nie inaczej jest w salonie kąpielowym na piętrze, gdzie klimat wnętrza kreują kolory z chłodnej palety oraz materiały – głównie szara mozaika o połyskującej powierzchni, z której wykonana została okładzina podłogowa, a także obudowa wanny i ściany za nią oraz okładzina ścienna we wnęce prysznicowej.

Drewno jako dodatki

Pozorny chłód wnętrza skutecznie łagodzą subtelne kształty wyposażenia oraz ciepło drewna, pojawiającego się pod postacią dodatków i jako materiał, z którego wykonana została umywalka. Ta ostatnia jest bez wątpienia designerskim rarytasem. Model „Gabbiano” marki Agape to pierwsza na świecie umywalka z giętego drewna wprowadzona do produkcji przemysłowej, zaprojektowana w 1994 r. przez Giuseppe Pasquali. W wysokim pomieszczeniu ze stromym skosem istotną rolę odgrywają także zaokrąglone krawędzie (za wanną), pięknie wykończone mozaiką, nawiązujące do kształtu wanny oraz umywalki.

Dwuosobowa wanna

Przestronne wnętrze zapewnia komfort podczas kąpieli zarówno w wannie, jak i kabinie. W dwuosobowej wannie odpływ umieszczony został pośrodku, dlatego zapewnia wygodne oparcie po obu stronach. W kabinie typu walk-in nie ma tradycyjnego brodzika – odpływ został umieszczony w posadzce, a wnękę prysznicową przesłania pojedyncza, szklana ścianka. Panująca we wnętrzu aura subtelnej elegancji to efekt powściągliwości w doborze kolorów i materiałów oraz stosowanie – zamiast przedmiotów stricte dekoracyjnych – elementów wyposażenia o wyrafinowanych kształtach i unikalnym designie. 

WASZE KOMENTARZE (1)

DODAJ KOMENTARZ
  • wodnik100, 2011-09-27 13:59:48

    To prawda całe ciało byłoby odprężone i wyluzowane.

POLECAMY W SERWISACH