Łazienka jest przestronna, dzięki czemu można ją było symbolicznie podzielić. Ścianka nie tylko optycznie izoluje od siebie dwie przestrzenie, ale stworzyła miejsce na obraz. Fot. Bartosz Jarosz.

Zobacz galerię [4 zdjęć]

Łazienka jest przestronna, dzięki czemu można ją było symbolicznie podzielić. Ścianka nie tylko optycznie izoluje od siebie dwie przestrzenie, ale stworzyła miejsce na obraz. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
21 kwi 2011 14:56

Od fioletu się zaczęło

Młodzi i dynamiczni domownicy zdominowali przestrzeń wokół siebie swoją pozytywną energią. Strefa łazienki to deklaracja odpoczynku po intensywnym dniu. Nie mogło tu więc zabraknąć ulubionych kolorów i wielkiej wanny z hydromasażem.

.Salon kąpielowy, jak cały dom, zaprojektował arch. Dominik Respondek. Przestronne wnętrze pozwalało na stworzenie prawdziwej strefy relaksu. Domownicy mają jeszcze jedną łazienkę z kabiną prysznicową, ale właśnie „fioletowa” przy sypialni jest tą prywatną i obleganą.

Druga dedykowana jest gościom i czasem pan domu bierze w niej prysznic. Jednak wanna z hydromasażem to argument, który nieodparcie przyciąga do łazienki „fioletowej”. Kąpiel mogą brać jednocześnie dwie osoby, zamieniając wannę w domowe SPA. Tutaj można wykąpać również kilkuletniego syna, nie tworząc mu ograniczeń co do ilości zabawek. W takiej wannie, poza chłopcem, zmieszczą się statki, kaczuszki, pistolety na wodę i dmuchane piłeczki – słowem wszystko, co jest niezbędne do zabawy.

Na co dzień gra się tu również kolorem. Wnętrze zdominował fiolet. Zaczęło się od płytek ściennych, wybranych przez architekta z panią domu. I to właśnie one stały się kluczem, według którego dobierano pozostałe elementy. Tak więc fiolet się tu stopniuje - jasny z płytek kontrastuje z głębokim kolorem farby na ścianie, a mozaika okalająca wannę dostarcza mieniących się wrzosów, lawend, pastelowych fioletów...

Artystycznym dopełnieniem całości są obrazy, które na białym tle w odcieniach fioletu i różu przedstawiają portrety pani i pana domu. Poza funkcją estetyczną mają jeszcze jedną dodatkową rolę, za nimi ukryte są półki na kosmetyki, ręcznik, i wszelkie łazienkowe drobiazgi. Dzięki czemu na blacie umywalkowym panuje niezmącony ład.

WASZE KOMENTARZE (2)

DODAJ KOMENTARZ
  • Ana, 2012-08-08 13:02:09

    A ja mam zawsze dylemat : jasne, czy ciemne : więc zawsze jest kombinacja i. ? wychodzi całkiem, całkiem, pozdrawiam wszystkich remontujacych!
  • dorota23, 2011-06-09 15:35:42

    Fajnie ze jest bidet bo tak naprawde ja sobie nie wyobrazam tego zeby nie było go w łaziece.Sama tez znalazłam coś dla siebie jesli chodzi o wspomniane urzadzenie ;) łazienkowe

POLECAMY W SERWISACH