Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Łazienka jest przestronna, dzięki czemu można ją było symbolicznie podzielić. Ścianka nie tylko optycznie izoluje od siebie dwie przestrzenie, ale stworzyła miejsce na obraz. Fot. Bartosz Jarosz.

Łazienka jest przestronna, dzięki czemu można ją było symbolicznie podzielić. Ścianka nie tylko optycznie izoluje od siebie dwie przestrzenie, ale stworzyła miejsce na obraz. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
  • 21 kwi 2011 14:56

Od fioletu się zaczęło

Młodzi i dynamiczni domownicy zdominowali przestrzeń wokół siebie swoją pozytywną energią. Strefa łazienki to deklaracja odpoczynku po intensywnym dniu. Nie mogło tu więc zabraknąć ulubionych kolorów i wielkiej wanny z hydromasażem.

.Salon kąpielowy, jak cały dom, zaprojektował arch. Dominik Respondek. Przestronne wnętrze pozwalało na stworzenie prawdziwej strefy relaksu. Domownicy mają jeszcze jedną łazienkę z kabiną prysznicową, ale właśnie „fioletowa” przy sypialni jest tą prywatną i obleganą.

Druga dedykowana jest gościom i czasem pan domu bierze w niej prysznic. Jednak wanna z hydromasażem to argument, który nieodparcie przyciąga do łazienki „fioletowej”. Kąpiel mogą brać jednocześnie dwie osoby, zamieniając wannę w domowe SPA. Tutaj można wykąpać również kilkuletniego syna, nie tworząc mu ograniczeń co do ilości zabawek. W takiej wannie, poza chłopcem, zmieszczą się statki, kaczuszki, pistolety na wodę i dmuchane piłeczki – słowem wszystko, co jest niezbędne do zabawy.

Na co dzień gra się tu również kolorem. Wnętrze zdominował fiolet. Zaczęło się od płytek ściennych, wybranych przez architekta z panią domu. I to właśnie one stały się kluczem, według którego dobierano pozostałe elementy. Tak więc fiolet się tu stopniuje - jasny z płytek kontrastuje z głębokim kolorem farby na ścianie, a mozaika okalająca wannę dostarcza mieniących się wrzosów, lawend, pastelowych fioletów...

Artystycznym dopełnieniem całości są obrazy, które na białym tle w odcieniach fioletu i różu przedstawiają portrety pani i pana domu. Poza funkcją estetyczną mają jeszcze jedną dodatkową rolę, za nimi ukryte są półki na kosmetyki, ręcznik, i wszelkie łazienkowe drobiazgi. Dzięki czemu na blacie umywalkowym panuje niezmącony ład.

PROJEKTANT

Dominik Respondek

Otwarte Studio SZTUKA

WASZE KOMENTARZE (2) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA