Techniczne uwarunkowania wymusiły częściowe podniesienie poziomu podłogi. Przy okazji udało się uzyskać ciekawy efekt wanny w połowie wpuszczonej w podłogę. Fot. Bartosz Jarosz.

Zobacz galerię [6 zdjęć]

Techniczne uwarunkowania wymusiły częściowe podniesienie poziomu podłogi. Przy okazji udało się uzyskać ciekawy efekt wanny w połowie wpuszczonej w podłogę. Fot. Bartosz Jarosz.
 • Facebook
 • Twitter
 • Pinterest
Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
01 kwi 2008 00:00

Odsłanianie, ukrywanie

Przestrzenie przenikają się, zwodzą i uwodzą, pokazując coraz to inne oblicze. Półprzezroczysta kabina prysznicowa jako ozdoba sypialni? Tutaj to nie fantazja, ale rzeczywistość...

Układ przestrzenny tego apartamentu powstał na przekór wszelkim stereotypom i – wymykając się oczywistym podziałom – łatwo może zmylić. Liczba ścian działowych ograniczona jest tu do niezbędnego minimum, a i te, które ocalały są nieco problematyczne: bo czy taflę mlecznego szkła rzeczywiście można uznać za ścianę?

Aranżacji przyświecała idea całkowitego otwarcia przestrzeni apartamentu, w którym jego młody, mieszkający samotnie właściciel, mógłby odpoczywać i relaksować się po pełnym stresujących wyzwań dniu w pracy. Poproszony o zaprojektowanie tego azylu architekt rozpoczął od zburzenia wszystkich zastanych ścian. Tam, gdzie to absolutnie konieczne wyrosły nowe, ale nie do końca typowe linie podziału.

Łazienka przy sypialni

Sypialnię od części dziennej oddziela konstrukcja z pomalowanej na czekoladowy brąz ściany i dwóch tafli nieprzezroczystego szkła. Demarkacja pomiędzy sypialnią a łazienką jest jeszcze bardziej intrygująca – w przestrzeni pomiędzy nimi usadowiona została szklana kabina prysznicowa. Dostępna jest z łazienki, w sypialni tworzy półprzezroczyste przepierzenie, za którym od czasu do czasu można obserwować odgrywany przez biorącą natrysk osobę teatr cieni.

Ale wpisanie kabiny w obręb sypialni to także zabieg całkowicie praktyczny – pozwoliło powiększyć samą łazienkę. Powstało w ten sposób miejsce na prostokątną wannę i ciekawie zaaranżowaną strefę umywalki z pojemną szafką. W całym mieszkaniu dominuje biel w mariażu z ciemnym brązem.

W łazience ten zestaw kolorów wzbogacony został o odcień błękitu obecny za sprawą szafki podumywalkowej oraz szarobłękitnej mozaiki na ścianie za wanną. Tłem są płytki gresowe w delikatnej beżowej tonacji oraz pojawiające się w kilku miejscach pasy brązowych kafelków.

WASZE KOMENTARZE (3)

DODAJ KOMENTARZ
 • bestsale-pl, 2012-09-14 15:36:45

  bardzo przyjemnie :)
 • funite-pl, 2012-08-10 11:50:11

  łazienka utrzymana w super kolorystyce, dużo miejsca i efektowne wykończenia :)
 • nowy, 2009-05-14 10:20:36

  Nie jestem przekonany czy dobrze widzę, a z opisu nie mogłem się dowiedzieć czy jest tam podwyższenie poziomu za umywalką czy tylko pas płytek o innym odcieniu. Zazwyczaj gdy wstaję rano, różnica poziomów w łazience może być zamachem na życie...

POLECAMY W SERWISACH