W zdominowanej miękkimi liniami łazience obły kształt ma także sedes. Fot. Monika Filipiuk.

Zobacz galerię [4 zdjęć]

W zdominowanej miękkimi liniami łazience obły kształt ma także sedes. Fot. Monika Filipiuk.
 • Facebook
 • Twitter
 • Pinterest
Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
01 kwi 2008 00:00

Oko tygrysa

Nawet w ogromnej rezydencji potrzebne są małe, przytulne i intymne zakątki, choćby takie, jak małżeńska łazienka przy sypialni.

Dom, w którym znajduje się prezentowana łazienka, ujmuje przestrzenią i rozmachem aranżacji. Jest tu kuchnia, która profesjonalizmem wyposażenia dorównuje niejednej małej restauracji, bar, pokaźna biblioteka. I salon, który za sprawą ustawionego w nim fortepianu, przywodzi na myśl salę balową. Tymczasem łazienka sąsiadująca z małżeńską sypialnią zaskakuje swoimi (stosunkowo, oczywiście) małymi gabarytami.

Rezygnując z monumentalnych form inwestorzy bynajmniej nie wyrzekli się komfortu i luksusu. Arystokratyczny charakter nadają temu wnętrzu użyte przez projektantkę materiały. Cała łazienka, aż po sufit, wyłożona jest płytkami i mozaiką. Wyjątkowość mozaiki polega na wykorzystaniu półszlachetnych kamieni – migotliwej odmiany kwarcu zwanej „tygrysim okiem”, stosowanej do produkcji artystycznej biżuterii. Ciemne, głębokie, a jednocześnie ciepłe i świetliste kwadraciki mienią się żółtawobrunatnymi odcieniami. Trudno oprzeć się pokusie, by nie przyglądać się każdemu z nich z osobna.

Światło na płytki

 

Dopełnieniem mozaiki są duże, prostokątne płytki z kolekcji „Metron Terra” o rudawej barwie z oferty firmy Bisazza. One również mają swoją głębię i blask, dzięki zatopionym wewnątrz drobinom miki. Ciemną tonację łazienki rozjaśniają i odrealniają jej kształt lustra. Są one ważne także dlatego, że wzbogacają i potęgują grę świateł. Dopiero bowiem pod wpływem światła uwidaczniają się wszystkie walory płytek. Wydaje się, jakby emanowały złotosrebrzystą poświatą.

Wizualnemu otwarciu i odciążeniu wnętrza służy też jasny kolor sufitu oraz wypełnione satynowanym szkłem drzwi, przez które przenika światło z sypialni. Łazienka służy wyłącznie celom higieniczno-relaksacyjnym i nie znajdziemy tu żadnych szafek, szuflad, pralki czy prozaicznych urządzeń. Do ukrycia niezbędnych łazienkowych akcesoriów wystarczą wiklinowe kosze pod umywalką. Elegancka toaletka znajduje się już w obrębie sypialni, w pobliżu drzwi wiodących do łazienki.

WASZE KOMENTARZE (3)

DODAJ KOMENTARZ
 • domartstyl-pl, 2012-08-16 17:56:55

  racja, wyposażenie mega, kolory niespotykane :)
 • nowy, 2009-05-25 20:03:44

  "Całkiem, całkiem".... i tylko tyle? To ekstra klasa w wyposażeniu.....
 • placebo, 2009-04-21 21:31:40

  Łazieneczka całkiem, całkiem... Stylowa i funkcjonalna.

POLECAMY W SERWISACH