Umywalka została wydrążona w grubym bloku onyksu. To unikatowy projekt, zrealizowany specjalnie do tej łazienki. Fot. Bartosz Jarosz.

Zobacz galerię [4 zdjęć]

Umywalka została wydrążona w grubym bloku onyksu. To unikatowy projekt, zrealizowany specjalnie do tej łazienki. Fot. Bartosz Jarosz.
 • Facebook
 • Twitter
 • Pinterest
Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
01 kwi 2008 00:00

Onyksowa umywalka

Bohaterem wystroju jest onyks. Zachwycił tak bardzo, że specjalnie dla niego stworzono łazienkę gościnną.

Onyks to odmiana biżuteryjnego agatu i ponoć przynosi szczęście jego właścicielowi. Ten szczególny kamień wyróżnia nie tylko oryginalna kolorystyka, ale także krystaliczna struktura, która sprawia, że zielenie, brązy, beże delikatnie się mienią, przenikając wzajemnie. Aby w pełni wyeksponować i podkreślić urodę onyksu, zestawiono go z rudo-brązowym trawertynem „Tanganika”.

Ciemny kamień pojawia się na podłodze, jako różnej wielkości wstawki na ścianach oraz gruby blat pod umywalką. W jego szlachetnym towarzystwie niezwykła gra soczystych zieleni oraz beżów onyksu wciąga widza-użytkownika w świat komfortu i luksusu. Część kamiennych okładzin została podświetlona – przepuszczają bowiem światło, które jeszcze mocniej uwypukla strukturę żyłowań i odcieni. Do tego celu wykorzystano pustą przestrzeń, która powstała po zainstalowaniu stelaża podwieszanego sedesu.

Światło z żarówek, ukrytych za jej taflami ożywia kamień i ujawnia ich trzeci wymiar. Ma też aspekt praktyczny – rozświetla i wizualnie powiększa niewielką toaletę. Główne oświetlenie łazienki stanowi duży plafon na suficie; dodatkowo przy lustrze znalazł się włączany oddzielnie kinkiet. Również z onyksu wykonana została umywalka. Wprawne ręce kamieniarza grubej, sprowadzonej na zamówienie, bryle kamienia nadały kształt wydrążonego otoczaka. Ustawiona na trawertynowym blacie tworzy wraz z nim wysmakowaną kompozycję, a rzeczywiste jej przeznaczenie zdradza zainstalowana na ścianie bateria.

WASZE KOMENTARZE (5)

DODAJ KOMENTARZ
 • Gość, 2011-09-30 21:28:25

  okropna!!
 • Gość, 2009-08-13 14:51:56

  Dokładnie, sedes średnio pasuje kolorystycznie do reszty. Ciekawy pomysł na łazienkę ale troszkę wieje 'chłodem' od tego wnętrza ń sprawia takie wrażenie. Nie czułbym się dobrze w tym wnętrzu.
 • placebo, 2009-04-21 21:35:13

  Zajebiaszcza sprawa z tym kamieniem zamiast umywalki - ma się wrażenie ptasiego gniazdka. Jeszcze lepiej by to wyglądało, gbyby sedes też był w tej samej stylistyce.
 • Justyna Łotowska, admin, 2009-03-19 12:07:43

  W ogóle się nie zgadzam, piękna łazienka, piękna umywalka, super pomysł z tym kamieniem, ja bym chciała taką miec w swoim domu
 • mara94, 2009-03-19 09:46:13

  o mój Boże, pani Kingo, może to na zdjęciach tak wygląda, ale przecież nie można ludzi wpuszczać w taki kanał - straszny, zagloniony kamień, brrrr, ja bym tam rąk nie chciał myć.

POLECAMY W SERWISACH