Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Pas luster na całej długości ściany wizualnie poszerza łazienkę. Niweluje też wrażenie wąskiego korytarza, które mogła stworzyć obecność słupa konstrukcyjnego. Fot. Monika Filipiuk.

Pas luster na całej długości ściany wizualnie poszerza łazienkę. Niweluje też wrażenie wąskiego korytarza, które mogła stworzyć obecność słupa konstrukcyjnego. Fot. Monika Filipiuk.
  • Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
  • 01 kwi 2008 00:00 (aktualizacja: 20 gru 2013 10:05)

Organizacja i szyk

Urządzenie łazienki rodzinnej jest o tyle kłopotliwe, że musi się w niej znaleźć miejsce na wszystko, począwszy od wanny na pralce skończywszy.

Do tego ważny jest każdy detal, kompromisy nie wchodzą więc w grę. Szanse na powodzenie przedsięwzięcia rosną jeżeli, tak jak w tym przypadku, łazienka rodzinna jest częścią powstającego od podstaw domu.

Możliwość wybrania lokalizacji oraz swoboda w kształtowaniu obrysu wnętrza pomagają nie tylko znaleźć idealne miejsce dla niezbędnych urządzeń, ale i nadać całości klimatyczny wizerunek. Mniej więcej na środku obecnej łazienki w planach budowlanych przewidziany był dość pokaźny słup konstrukcyjny. Konieczny i nietykalny wcale nie zachwiał koncepcją wnętrza, przeciwnie – awansował do osi całej kompozycji. Z jednej strony posłużył za oparcie dla szafki z umywalką, z drugiej wyznaczył przestrzeń natrysku.

„To dość prosty zabieg, a jednocześnie pomógł racjonalnie rozplanować wnętrze – wspomina autor aranżacji. – Dzięki niemu mamy sporą kabinę prysznicową, której nie trzeba nawet zamykać”. W tej łazience – bardziej jednak dla urody niż z konieczności – przestrzeń natrysku wyznacza rozsuwana zasłonka. Drewniana żaluzja w sąsiedztwie tej strefy ukrywa z kolei wnękę, w którą wstawiono pralkę. Tym samym użytkownicy uwolnieni zostali od widoku tego urządzenia na co dzień.

Stonowana aranżacja

Jak przystało na wielofunkcyjną i przeznaczoną dla całej rodziny łazienkę, jej aranżacja jest raczej spokojna i stonowana. Dominuje delikatny beż trawertynu połączony z bielą i ciemnobrązowymi akcentami drewna wenge. Z naturalnego drewna powstał blat pod umywalką, sama szafka wykonana jest z płyty fornirowanej w niemal identycznym odcieniu. Nawiązujące do drewna akcenty pojawiają się niczym dywanik przed umywalką, a także – w postaci tu i ówdzie pojawiających się poziomych listewek – na ścianach. To już jednak płytki ceramiczne doskonale imitujące drewno.

Wybierając wyposażenie łazienki projektant i inwestorzy postawili na wysoką jakość i prostotę kształtów. Prostokątnej nablatowej umywalce towarzyszy bateria podtynkowa z tradycyjnymi krzyżykowymi kurkami. Również prostokątna wanna ma łagodnie wyprofilowane wnętrze, zapewniające komfortową kąpiel. Podwieszany sedes, choć umieszczony na wprost wejścia, dzięki swej opływowej formie i delikatnej barwie obudowy, nie skupia na sobie uwagi. To się nazywa dobra organizacja!

PROJEKTANT

Sebastian Kłosowski

Wnętrza

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA