Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Przez okrągłe okienko wypełnione mlecznym szkłem, wpada światło do znajdującej się za ścianą toalety. Fot. Monika Filipiuk.

Przez okrągłe okienko wypełnione mlecznym szkłem, wpada światło do znajdującej się za ścianą toalety. Fot. Monika Filipiuk.
  • Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
  • 28 kwi 2009 13:44

Orientalne aluzje

Tuż za progiem tętniącej orientem sypialni rozpoczyna się kąpielowy raj. Jego drzwi otwierają się na przestrzeń, która ma w sobie także coś z azjatyckiej egzotyki.

Tutaj prezentuje się ona jednak mniej dosłownie i krzykliwie. Nadal zachwyca, choć w bardziej subtelnym stylu. Salon kąpielowy przypomina dwuczęściową kamienną grotę. Podążając za pasem drewnianej podłogi, wchodzimy do jasnego, ale muśniętego odcieniem ciemnego drewna wnętrza.

Na prawo – garderoba skryta za ażurowym parawanem. Na lewo płaszczyzna jasnego gresu na podłodze wprowadza w pierwszą łazienkową komnatę. Do zatrzymania się tu zachęca każdy element aranżacji. Lustro w interesującej ramie ze żłobionego drewna, idealnie wpisuje się w symetryczny układ kinkietów i umywalek. Masywne kształty mis dostojnie spoczywają na stabilnej, rozłożystej szafce.

 

Sprytne schowki w łazience

Dwa rzędy szuflad umożliwiają estetyczne i dyskretne przechowywanie wszelkich przydatnych do upiększenia się przed lustrem rzeczy. Zarówno ten mebel, jak i komoda z wiszącą szafką ustawione po przeciwnej stronie, zostały wykonane na zamówienie. Prostota formy, subtelna dekoracyjność uchwytów i majestat ciemnego drewna sprawiają, że wypełniając swoje funkcje praktyczne, meble urzekają też niepowtarzalnym urokiem.

Wielobarwne, wyprężone figurki kotów ustawione na komodzie, pilnują pozostawionych tam skarbów niczym strażnicy. W klimat podziemnej groty wprowadza, już prawie od wejścia, dekoracyjna wnęka w ścianie. Wypełniona jest kawałkami płytek ułożonymi na kształt -popękanej ziemskiej skorupy. Czuć tam również lekkość szkła, z którego powstały praktyczne półeczki na tajemnicze eliksiry i buteleczki z płynną wonią. Ciekawe, w której z nich zamieszkał Dżinn, gotowy spełnić najskrytsze życzenie?

Obudowa podtynku

Kontynuacją kompozycji z pokruszonych płytek jest niemal cała płaszczyzna kolejnej ściany. Podświetlona od dołu, nieśmiało wskazuje przejście w głąb jaskini. Oprócz zakątka z sedesem i bidetem, których podtynkowe systemy instalacyjne obudowane zostały kamienną skorupą, znajduje się tu pięknie zaaranżowana okrągła wanna z hydromasażem. Jej misa, zabudowana giętym fornirem, wtula się w drobną kamienną łupankę. 

Relaksująca kąpiel odbywa się w otoczeniu zmysłowego odcienia bordowych płytek ściennych. A w towarzystwie anonimowej bogini spoczywającej obok, każda chwila spędzona tutaj nabiera nowego, niemal mistycznego, wymiaru. Z góry natomiast, zadziornie puszcza oczko chiński smok, który rozgościł się w dekoracyjnie podświetlonej okrągłej wnęce. Kompozycyjnym nawiązaniem do wszechobecnych tu okrągłych kształtów jest luka w ścianie wypełniona mlecznym szkłem. Może to z tego miejsca dyskretnie wydobywa się powiew rozsiewający azjatycką aurę, którą emanuje to niezwykłe wnętrze... ?

PROJEKTANT

Katarzyna Mikulska-Sękalska

Pracownia Projektowa Arrange

WASZE KOMENTARZE (2) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA