W fornirowanej orzechem amerykańskim obudowie stelaży instalacyjnych sedesu i bidetu została ukryta duża, sięgająca sufitu szafka. Fot. Bartosz Jarosz.

Zobacz galerię [4 zdjęć]

W fornirowanej orzechem amerykańskim obudowie stelaży instalacyjnych sedesu i bidetu została ukryta duża, sięgająca sufitu szafka. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
01 kwi 2008 00:00

Orzechowy sad

Przewijające się przez aranżację mieszkania drewno orzecha amerykańskiego nie ominęło także łazienki. Zapada w pamięć maestrią usłojenia stworzonego przez naturę. To klasyka gatunku.

Wyraziste słoje orzecha amerykańskiego, zestawione z beżowymi, fakturowanymi płytkami są klasyczną bazą nowoczesnej łazienki. Co zostanie w nią wpisane? Na razie jest wiosenna zieleń ręczników i drobiazgów, kolorystycznymi odniesieniami sięgająca do sypialni i dalej w głąb apartamentu.

Łazienka znajduje się w prywatnej części apartamentu, obok sypialni państwa domu i gabinetu. Miała być wygodna i nowoczesna, lecz również przytulna – użycie drewna było więc pożądane. Brązowo-czarny orzech amerykański został skonfrontowany z beżowymi płytkami ceramicznymi włoskiej firmy Aparici.

Wyraziste usłojenie

 

Zarówno wyrazisty wzór usłojenia forniru, jak i żłobkowaną fakturę kafli ułożono horyzontalnie. To detal nadający aranżacji osobowość. Wzorzyste okładziny, wypełniające fragmenty ścian od posadzki aż po sufit, wyciszają neutralne beże terakoty na podłodze i czekoladowa obudowa wanny. Nad umywalką przyklejono ogromne lustro, podwajające przestrzeń i światło lamp, dając luksus większej powierzchni oraz swobody.

Każda strefa łazienki ma przewidzianą część przechowalniczą – na widoku pozostaje tylko to, co dekoruje. W części toaletowej jest to wykonana na zamówienie, z płyty meblarskiej fornirowanej orzechem amerykańskim, szafka podumywalkowa. Dodatkowo na jej przestronnym blacie można odłożyć suszarkę do włosów czy maszynkę do golenia, ustawić ozdobne przedmioty. Przy ścianie vis-a-vis wejścia umieszczono sedes i bidet w wersjach podwieszanych.

Dzięki temu, po odsunięciu sanitariatów od ściany, wygospodarowana została pokaźna wnęka, którą wykorzystano na sięgającą sufitu szafkę. Obok, już nad wanną, znajdują się półki, z wmontowanymi pod spodem oczkami halogenów. Po włączeniu lampek, światło nastrojowo otula wannę.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH