Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Najbardziej wyrazistym elementem łazienki jest okładzina ścienna. Choć płytki z otoczaków zatopionych w przezroczystej żywicy pokrywają zaledwie fragmenty ścian, mimowolnie skupiają na sobie uwagę. Fot. Monika Filipiuk.

Najbardziej wyrazistym elementem łazienki  jest okładzina ścienna. Choć  płytki z otoczaków zatopionych w przezroczystej żywicy pokrywają zaledwie fragmenty ścian, mimowolnie skupiają na sobie uwagę. Fot. Monika Filipiuk.
  • Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
  • 02 kwi 2009 11:32 (aktualizacja: 19 lut 2014 19:11)

Otoczaki w łazience. Sposób na ciekawe wnętrze?

Najpierw była fascynacja płytkami. Ich surowa, naturalna uroda pasowała do marzeń o łazience ascetycznej. Otaczający kafle chłód bieli tylko orzeźwia, bo stopy grzeje egzotyczne drewno.

Właściciele orzekli: „Tylko te płytki!”, resztę pozostawili wyobraźni i estetycznemu wyczuciu projektanta. Ceramicznych kuzynów wybrane kafle (kolekcja „Riverstone” firmy Effepimarmi) przypominają tylko formatami. Ułożone na ścianach jedna przy drugiej bez spoin, wizualnie tworzą gładkie, niezwykle dekoracyjne płaszczyzny. W przezroczystej żywicy, jak w pradawnym bursztynie, rysują się kontury zatopionych w niej kamyków, a ich obraz za każdym spojrzeniem wydaje się być inny.

Praktyczne płytki w łazience

Płytki mają też wiele atutów praktycznych: skutecznie chronią ściany przed zachlapaniem i wilgocią, są łatwe do utrzymania w czystości i, dzięki właściwościom żywicy, ciepłe w dotyku. Otoczakowe płytki pokryły ściany jedynie fragmentarycznie, zostały ułożone w najbliższej okolicy poszczególnych stref użytkowych łazienki.

Tym samym umywalka, sedes i wanna otrzymały efektowne ramy, porządkujące jednocześnie przestrzeń wnętrza.W sumie wykorzystane zostało niecałe 5 m2 okładziny. Pozostałe fragmenty ścian pomalowane białą, odporną na wilgoć, farbą są neutralnym tłem, kierującym wzrok na oryginalną urodę płytek.

Geoemetryczne wyposażenie

Pomiędzy chłodem bieli a surowością otoczaków przewijają się proste, zgeometryzowane linie urządzeń sanitarnych i kreski minimalistycznych baterii. Ten ascetyczny wystrój rozgrzewa, nasycony złotymi odblaskami słońca, brąz tekowego drewna na posadzce. Tek pojawia się także jako okładzina nisz nad i pod wanną oraz jako insert, wpleciony w otoczakową wykładzinę, na obudowie sedesu.

W tym na wskroś nowocześnie zaaranżowanym wnętrzu aluzją do tradycji są krzyżowe kurki designerskich baterii, podnoszące ruch ich odkręcania do rangi rytuału. Na co dzień niezauważany, tak jak nurt wody cierpliwie rzeźbiący kamyki... 

PROJEKTANT

Piotr Wełniak

Grupa Projektowa ETTE

WASZE KOMENTARZE (4) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA