Gościnna toaleta to kwintesencja stylu mieszkania, a zarazem designerski smaczek. Ciemna tonacja wnętrza została ożywiona dokładnie zaplanowanymi detalami w energetycznym kolorze. Mozaikowy czerwony pas biegnący przez podłogę został przeniesiony na sufit. Fot. Monika Filipiuk.

Zobacz galerię [5 zdjęć]

Gościnna toaleta to kwintesencja stylu mieszkania, a zarazem designerski smaczek. Ciemna tonacja wnętrza została ożywiona dokładnie zaplanowanymi detalami w energetycznym kolorze. Mozaikowy czerwony pas biegnący przez podłogę został przeniesiony na sufit. Fot. Monika Filipiuk.
 • Facebook
 • Twitter
 • Pinterest
Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
01 kwi 2008 00:00

Ożyw łazienkę mocnymi kolorami. Polecamy szary i czerwony!

Wyrazista, ekstrawagancka, niemal drapieżna. Właściwie nie wiadomo, jakie tajemnice może kryć tak niestandardowo zaprojektowana łazienka. Tymczasem jej największym sekretem jest… obecność pralki i elektrycznej suszarki.

Młodzi właściciele apartamentu dysponują intymnym salonikiem kąpielowym usytuowanym obok sypialni. Prezentowana łazienka mieści się tuż przy holu i pełni funkcję gościnnego w.c. Z myślą o często zatrzymujących się tu znajomych wyposażona została także w kabinę prysznicową.

Wystrój wnętrza nawiązuje do estetycznego klimatu kuchni – niepowtarzalny charakter nadało jej połączenie ciemnego drewna z czarnym bazaltem, bielą i intensywnymi, czerwonymi akcentami.

Intensywne kolory ożywią łazienkę

Tę samą paletę barw i odcieni spotykamy w łazience. Widziana z perspektywy wejścia łazienka układa się w kompozycję kojarzącą się z malarstwem Joana Miró. Mocno obrysowane kontury, czyste barwy, geometryczne, regularne kształty, które korespondują ze sobą w abstrakcyjny i trudny do zdefiniowania, a jednak ewidentny sposób. Od świetlistych dzieł mistrza surrealizmu różni je zdecydowanie ciemniejsza tonacja kolorów.

Tłem jest tu szary gres, imitujący metalowe płyty. Na nim pojawiają się tafle przydymionego, oscylującego ku czerni szkła. Takie są drzwi szafy kryjącej pralkę, do kabiny prysznicowej zaś bezbarwne. Ich dyskretne lustrzane właściwości wzbogacają układ przestrzenny łazienki grą odbić.

Czerwona szklana umywalka

Wszystkie „rysunki” pociągnięte są czerwoną kreską: pas agresywnej czerwieni pojawia się na suficie i ścianie przesłaniającej sedes, czerwona jest misa szklanej umywalki i abażur lampy nad nią, a także wiszący obok ręcznik. Oś symetrii wyznacza wąski pasek czerwonej mozaiki na podłodze, kierujący stopy i wzrok ku umywalce, zwieńczonej okrągłym lustrem.

Wierne powtórzenie smugi czerwonej mozaiki znajdujemy też na suficie – tutaj pojawia się w podświetlonej wnęce wymodelowanej w podwieszanym suficie. Biały sedes stanowi kontrapunkt tej układanki, rozświetlonej tu i ówdzie stalowymi detalami.

WASZE KOMENTARZE (10)

DODAJ KOMENTARZ
 • bestsale-pl, 2012-09-27 09:40:04

  odważnie i dobrze, bo efekt piękny
 • venus-meble-eu, 2012-09-27 09:39:28

  świetna, ładna wstawka w podłodze
 • Magda, 2011-08-10 14:50:23

  Nie jestem zwolenniczką tak ciemnych norek i do tego płytki gdzie tylko da się je wcisnąć, jednakże łazienka potwierdza moje przekonanie, że dobre wykonanie to połowa sukcesu. Gdybym usłyszała opis tej łazienki w życiu nie pomyślałabym, że będzie to stosunkowo korzystnie wyglądało. A wygląda! Jak ma się dobrego architekta, albo talent w tym kierunku, to wszystko jest możliwe...
 • DrWredman, 2011-07-22 00:20:57

  mnie też się podoba, :)
 • lusie, 2010-09-14 15:30:27

  Super pomysł. Śliczna
 • pier, 2010-09-09 16:28:37

  proszę podajcie nazwę producenta tych kafli i model. dzięki serdeczne!!
 • Olga, 2009-07-07 10:48:36

  Łazienka robi wrażenie :) ale wolałabym wannę zamiast kabiny. Widziałam ostatnio w katalogu firmy Artvillano czerwono białą - tu pasowałaby idealnie. Sama jestem w trakcie remontu łazienki i też myślę o takich kolorach, ale męża przekonać nie mogę :(
 • rudypies, 2009-06-03 15:15:39

  czerwień nadała charakter temu wnę fajne rozwiązanie kolorystyczne, podoba mi się
 • nowy, 2009-05-14 15:06:00

  Gdyby nie ta czerwień byłoby bardzo ponuro
 • AfterWork, 2009-04-23 20:48:39

  Super, skończona gra kolorem. Robi piorunujące wrażenie i oto chyba chodzi.

POLECAMY W SERWISACH