Kabina prysznicowa bez tradycyjnego brodzika. ­Zamontowana w płaszczyźnie podłogi stalowa kratka, osłaniająca odpływ, dobrze komponuje się z podłogową okładziną – jest niemal ­niewidoczna. Fot. Monika Filipiuk.

Zobacz galerię [5 zdjęć]

Kabina prysznicowa bez tradycyjnego brodzika. ­Zamontowana w płaszczyźnie podłogi stalowa kratka, osłaniająca odpływ, dobrze komponuje się z podłogową okładziną – jest niemal ­niewidoczna. Fot. Monika Filipiuk.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
19 paź 2011 13:07

Pasy z mozaiki. Pomysł na oryginalne ściany w łazience

Na pierwszy rzut oka proste, minimalistyczne wnętrze z wyposażeniem ograniczonym do niezbędnego minimum, całkowicie wolne od ozdób czy bibelotów. Po bliższym zapoznaniu – ekstrawaganckie i luksusowe, głównie za sprawą oryginalnej kompozycji ceramicznej zdobiącej podłogę oraz ściany.

Stworzona głównie z myślą o gościach łazienka to pomieszczenie wygodne i funkcjonalne. Jej wyposażenie stanowi ceramika sanitarna (umywalka, sedes oraz bidet) oraz kabina prysznicowa zamontowana na posadzce (zbudowana z dwóch szklanych tafli: ścianki bocznej i drzwi).

Mimo to w pomieszczeniu panuje atmosfera przepychu (kontrolowanego!). To zasługa oryginalnej i efektownej kompozycji płytek gresowych, mozaiki oraz listew dekoracyjnych tworzących okładzinę ścian i podłogi.

Płytki gresowe w dwóch kolorach

Za podstawę aranżacji posłużyły płytki gresowe (120x60 cm) w dwóch odcieniach. Jaśniejsze o wzorze imitującym betonową powierzchnię, ciemniejsze – strukturę łupku. Do nich dobrane zostały płytki ze stali nierdzewnej oraz połyskujące, metalowe listwy dekoracyjne z delikatnym wzorem.

Nieco chłodną, utrzymaną głównie w odcieniach szarości okładzinę, rozgrzewa czerwona mozaika szklana. Na uwagę zasługuje nie tylko dobór materiałów, ale także oryginalnie zaplanowany układ i efektowne zestawienia poszczególnych elementów.

Okładzinę ścienną tworzą naprzemiennie pasy jasnych i ciemnych płytek oddzielone, ułożonymi pionowo, dekoracyjnymi listwami. Dwie przeciwlegle ściany zdobi umieszczony pośrodku pas czerwonej mozaiki, który po dotknięciu podłogi „załamuje się” i wkrótce zmienia w pas płytek ze stali. W efekcie wnętrze wydaje się jakby... przewiązane wstążką.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH