Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Kabina prysznicowa bez tradycyjnego brodzika. ­Zamontowana w płaszczyźnie podłogi stalowa kratka, osłaniająca odpływ, dobrze komponuje się z podłogową okładziną – jest niemal ­niewidoczna. Fot. Monika Filipiuk.

Kabina prysznicowa bez tradycyjnego brodzika. ­Zamontowana w płaszczyźnie podłogi stalowa kratka, osłaniająca odpływ, dobrze komponuje się z podłogową okładziną – jest niemal ­niewidoczna. Fot. Monika Filipiuk.
  • Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
  • 19 paź 2011 13:07 (aktualizacja: 22 lip 2014 10:28)

Pasy z mozaiki. Pomysł na oryginalne ściany w łazience

Na pierwszy rzut oka proste, minimalistyczne wnętrze z wyposażeniem ograniczonym do niezbędnego minimum, całkowicie wolne od ozdób czy bibelotów. Po bliższym zapoznaniu – ekstrawaganckie i luksusowe, głównie za sprawą oryginalnej kompozycji ceramicznej zdobiącej podłogę oraz ściany.

Stworzona głównie z myślą o gościach łazienka to pomieszczenie wygodne i funkcjonalne. Jej wyposażenie stanowi ceramika sanitarna (umywalka, sedes oraz bidet) oraz kabina prysznicowa zamontowana na posadzce (zbudowana z dwóch szklanych tafli: ścianki bocznej i drzwi).

Mimo to w pomieszczeniu panuje atmosfera przepychu (kontrolowanego!). To zasługa oryginalnej i efektownej kompozycji płytek gresowych, mozaiki oraz listew dekoracyjnych tworzących okładzinę ścian i podłogi.

Płytki gresowe w dwóch kolorach

Za podstawę aranżacji posłużyły płytki gresowe (120x60 cm) w dwóch odcieniach. Jaśniejsze o wzorze imitującym betonową powierzchnię, ciemniejsze – strukturę łupku. Do nich dobrane zostały płytki ze stali nierdzewnej oraz połyskujące, metalowe listwy dekoracyjne z delikatnym wzorem.

Nieco chłodną, utrzymaną głównie w odcieniach szarości okładzinę, rozgrzewa czerwona mozaika szklana. Na uwagę zasługuje nie tylko dobór materiałów, ale także oryginalnie zaplanowany układ i efektowne zestawienia poszczególnych elementów.

Okładzinę ścienną tworzą naprzemiennie pasy jasnych i ciemnych płytek oddzielone, ułożonymi pionowo, dekoracyjnymi listwami. Dwie przeciwlegle ściany zdobi umieszczony pośrodku pas czerwonej mozaiki, który po dotknięciu podłogi „załamuje się” i wkrótce zmienia w pas płytek ze stali. W efekcie wnętrze wydaje się jakby... przewiązane wstążką.

PROJEKTANT

Julita Chrząstek

Insideout Studio

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA