Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Wszechobecna mozaika firmy Appiani stwarza wrażenie morskich głębin, stalowe akcesoria łazienkowe i bateria prysznicowa „Meta” Dornbracht podkreślają jej niebieskie odcienie. Fot. Monika Filipiuk.

Wszechobecna mozaika firmy Appiani stwarza wrażenie morskich głębin, stalowe akcesoria łazienkowe i bateria prysznicowa „Meta” Dornbracht podkreślają jej niebieskie odcienie. Fot. Monika Filipiuk.
  • Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
  • 08 lip 2011 09:35 (aktualizacja: 30 gru 2013 08:21)

Pełna przygód żegluga

Jedno spojrzenie na tę łazienkę wystarczy, by przenieść się w świat morskich opowieści Juliusza Verne’a. Bulaj rodem z batyskafu, mozaika imitująca wodę i koralowce

Oto łazienka bardzo młodej właścicielki. Arch. Marcin Konopka, aranżując to wnętrze, stanął przed wyzwaniem zamiany – zaplanowanej tu wcześniej garderoby, na nieco bajkowy świat.

Pierwotnie łazienka nie była bowiem wydzielona w tej części domu – notabene mieszczącego się w Rumii niedaleko Bałtyku. Pomysł na projekt został zdeterminowany osobą przyszłej użytkowniczki. Zosia, bo tak się nazywa, wybrała granatowy odcień mozaiki – na tej bazie architekt zbudował resztę przestrzeni.

Łazienkę wprowadzono w morską estetykę już od drzwi – stworzono je na zamówienie z lakierowanego MDF-u w kolorze granatu, dodano charakterystyczny bulaj. Podłoga to beżowe płytki, budujące atmosferę piaszczystej plaży. Zaś ściany w pełni zdominowała ciemnoniebieska mozaika.

Pojawiający się gdzieniegdzie wzór imitujący wygląd dna morskiego nie był łatwy do ułożenia, ale podołał temu zdolny wykonawca – Paweł Gębala. Jest to jeden z elementów nadających wnętrzu przestrzeń.

Motyw koralowców ma za zadanie nadać głębi poprzez swobodną, graficzną zabawę na ścianach. Również szafa, która siłą rzeczy miała się w łazience znaleźć, została wyposażona w przesuwne fronty lustrzane – stwierdza Marcin Konopka.

Podobną misję spełnia duże lustro nad niewielką umywalką oraz pustaki szklane (dodatkowo odbijające światło) okalające kabinę. Całość wieńczy czerwona szafeczka i mozaika w tym samym kolorze. Kontrastowe kolory gwarantują magiczność kąpieli, a kulista lampa jest tu niczym nadmorska latarnia, będąca czasem jedyną ostoją podczas sztormu... Za kilka lat, gdy z łazienki „wyprowadzą się” lalki, ich miejsce zajmą kosmetyki nastolatki. Morskich opowieści słucha się przecież z przyjemnością bez względu na wiek.

PROJEKTANT

Marcin Konopka

Ministerstwo Spraw We Wnętrzach

WASZE KOMENTARZE (1) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA