Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Ogromne lustra oraz połyskujące fronty szafek wizualnie powiększają łazienkę. Jedno z luster przyklejono na ścianie pod konsolą, na której stoi umywalka. Fot. Bartosz Jarosz.

Ogromne lustra oraz połyskujące fronty szafek wizualnie powiększają łazienkę. 
Jedno z luster przyklejono na 
ścianie pod konsolą, na której stoi umywalka. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
  • 03 gru 2013 12:15 (aktualizacja: 30 gru 2013 08:26)

Perspektywa relaksu

Tylko wtajemniczeni wiedzą, że salon kąpielowy przy sypialni państwa domu jest jednocześnie garderobą.

Azyl sypialniano-łazienkowy, zarezerwowany wyłącznie dla pana i pani domu, znajduje się na poddaszu przestronnego, nowoczesnego domu. Pomiędzy obiema strefami nie ma drzwi (choć były planowane w pierwotnym projekcie). Z łóżka rozciąga się perspektywa na strefę kąpielową, a z wanny – na łóżko. Półotwarty układ kreuje klimat intymności, wyciszenia, komfortu – codzienność i pośpiech zostają za progiem.

Złudzenie optyczne

Ogromne lustra oraz dużo bieli i światła stwarzają złudzenie, że salon kąpielowy jest dwukrotnie większy, mimo że część jego powierzchni zajmuje przestronna garderoba. Kilka szaf jest ukrytych między... oknami. Ich bezuchwytowe fronty, które wystarczy lekko nacisnąć, by się otworzyły, dosłownie wtapiają się w biel ścian, pozostając niezauważalne. Dodatkowo pomiędzy szafami – zamiast tradycyjnego parapetu – zaaranżowano pomysłową szafkę. Tu można na chwilę odłożyć apaszkę, pasek czy biżuterię. 

Na akcesoria łazienkowe jest przeznaczona zabudowa meblowa na ścianie oddzielającej salon kąpielowy od sypialni (podobnie jak szafy garderobiane jest to projekt arch. Pawła Kubackiego, zarazem autora całej aranżacji). Za drzwiczkami z połyskującego MDF-u znajdują się liczne półki,ale też zamaskowane są instalacje, np. pion wentylacyjny. Poniżej szafek, w obudowie wykończonej mozaiką, ukryto podtynkowe stelaże podwieszanych sedesu i bidetu, wygospodarowując przy okazji niewielką, otwartą półkę.

Wszystko uporządkowane

Ukrycie szaf i szafek sprawia, że łazienka zachwyca przestronnością i uporządkowaniem. Wyeksponowane zostały wyłącznie najbardziej atrakcyjne strefy łazienki. Pod oknem dachowym umieszczono wolno stojącą, owalną wannę. Jej identyczne oparcia pleców umożliwiają kąpiel po obu stronach. Stojące obok krzesło z fotosem Marilyn Monroe kreuje niezobowiązującą, lekką atmosferę, a jednocześnie przydaje się do odłożenia ubrań czy ręcznika. 

Tradycyjną szafkę podumywalkową zastąpiła konsola z szufladami. Zainstalowano ją na całej długości ściany wykończonej lustrem od podłogi po sufit. Owalna nablatowa umywalka i bateria zamocowane na lustrze dopełniają szykownej i jednocześnie purystycznej kompozycji.

PROJEKTANT

Paweł Kubacki

Studio Wnętrz Forma

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA