Płytki ceramiczne do łazienki: trendy na 2018 rok. Kolekcja Absolut Thols. Fot. Argenta

Zobacz galerię [20 zdjęć]

Płytki ceramiczne do łazienki: trendy na 2018 rok. Kolekcja Absolut Thols. Fot. Argenta
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Katarzyna Masłowska
15 marz 2018 14:43

Płytki do łazienki: zobacz 20 pięknych kolekcji

Płytki ceramiczne to inwestycja na lata. Trendy wyznaczają targi Cevisama w hiszpańskiej Walencji. Na rok 2018 lansowane są m.in. wzory kamienia, tradycyjne małe formaty, ale również sześciokąty i płytki dające wrażenie głębi.

Oto 6 najważniejszych trendów w płytkach łazienkowych na rok 2018:

1. Jeden kolor i wzór – zarówno na ścianach, jak i podłogach. Nowe kolekcje płytek ceramicznych mają uniwersalny charakter. Kłaść można takie same formaty albo je różnicować, np. prostokąty na ścianach, a kwadraty na podłodze.

2. Kamień – najmodniejsze będą płytki imitujące marmur, z jego charakterystycznym użyleniem. W modzie będą też granity czy piaskowce. W tym segmencie płytek dominują też duże formaty (nawet do 3600 mm x 1200 mm!). Najbardziej pożądane kolory to beż oraz szarość.

3. Z metalicznym połyskiem – trend nienowy, ale w tym roku znów zdecydowanie powraca do łask. Stare złoto, miedź i srebro – w różnym wydaniu – można było zaobserwować w nowościach większości producentów. Swoistą nowością były płytki wiernie odwzorowujące Corten (materiał ze stali, który w naturalny sposób, pod wpływem warunków atmosferycznych, nabiera rdzawej barwy). Hitem będą płytki imitujące drewno z metalicznym połyskiem.

Zobacz również: Salon z kuchnią - 30 pięknych zdjęć

4. Powrót do korzeni – coraz częściej powraca się do bardziej dekoracyjnych wyrobów z płytek ceramicznych, z których każdy oddaje indywidualny styl i kolor danego rzemieślnika. Znakiem tego trendu jest wypalana glina, ręcznie wykonane motywy i dekoracje. Oczywiście nadal modne będą, obecne już od kilku sezonów, płytki przypominające kafle ceramiczne, stosowane do konstrukcji tradycyjnych pieców.

5. W stylu skandynawskim - wielkoformatowe płytki, z prostymi wzorami w jasnych, białych odcieniach nadal będą królowały we wnętrzach. Możliwe będzie kreowanie z ich użyciem jasnych i przestronnych wnętrz. W nawiązaniu do stylu skandynawskiego pojawiają się również płytki w odcieniach niebieskich i turkusowych.

6. Głębia i złudzenia optyczne – najnowsze kolekcje płytek prezentowane w Hiszpanii to m.in. fascynujące iluzje optyczne. Sprytne układy – wrażenie głębi, efekt trójwymiarowości – mogą tworzyć na powierzchniach pokrytych ceramiką intrygujące efekty wizualne, które gwarantują zerwanie z poczuciem monotonii.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH