Widok na Morze Śródziemne dubluje się i powiększa za sprawą dużego zwierciadła umieszczonego na prostopadłej ścianie. Fot. Bartosz Jarosz.

Zobacz galerię [5 zdjęć]

Widok na Morze Śródziemne dubluje się i powiększa za sprawą dużego zwierciadła umieszczonego na prostopadłej ścianie. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
29 gru 2010 10:15

Pod słońcem Toskanii

Surowy, wręcz minimalistyczny salon kąpielowy, może być również pogodny. W jaki sposób? W tym przypadku grafitowe płytki zrównoważono nadmorskim zdjęciem, rozpostartym nad wanną.

Skojarzenia z morzem w tym salonie kąpielowym nie wzięły się znikąd. Mieści się on w gdyńskim mieszkaniu (64,5 m2), które z kolei znajduje się na nowo powstałym osiedlu „Komandorskie Wzgórza”.

Sami mieszkańcy także są związani z żywiołem wody – zwłaszcza pan domu uwielbia windsurfing, co sprawia, że chętnie wypoczywa z żoną na Półwyspie Helskim. Początkowo deweloper zaplanował to wnętrze w innym wymiarze, dlatego proj. Lucyna Kołodziejska zdecydowała o wyburzeniu ścian, co przyczyniło się do pomniejszenia sypialni na rzecz łazienki. Dzięki temu zabiegowi, zarówno wanna, jak i bidet mogły zmieścić się na powiększonym o 1,5 m2 metrażu.

Jednak dużo do powiedzenia, w kwestii perspektywy, miały tu same elementy wystroju. Wielkoformatowe płytki, w identycznym odcieniu, ułożono na ścianach i podłodze tak, że linie fug są prawie niewidoczne. Daje to wrażenie nieskończoności.

Nad umywalką grafitowa płaszczyzna przechodzi w długie lustro (270x112 cm), a następnie w piękne zdjęcie toskańskiego krajobrazu. Pan domu osobiście je wykonał podczas jednej z podróży do Włoch. Wydrukowano je na płycie PCV i przyklejono do ściany.

Nie tylko długość, ale i wysokość wnętrza jest tu istotna – strop optycznie podnosi podwieszany sufit, uplasowany częściowo nad umywalką i wanną. Wpuszczono w niego lampy dające pogodne światło, stwarzające jednocześnie wrażenie powiększenia salonu kąpielowego. Widać to zwłaszcza, gdy odbija swój blask i uwydatnia – wydawałoby się bezkresny – horyzont morskiego widoku. Ciepło atmosfery tej łazienki właściciele mogą odczuć także dosłownie.

– Dzięki zastosowaniu ogrzewania podłogowego ma się wrażenie jak gdyby stąpało się po rozgrzanych słońcem Toskanii kamieniach, które można zobaczyć na fotografii umieszczonej nad wanną – dodaje Lucyna Kołodziejska.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH