Strefa umywalki stanowi centralne miejsce w łazience. Uwagę przyciąga pomysłowe i efektowne rozwiązanie: blat umieszczony nad obudową wanny. Umywalka marki Hatria, bateria – Hansgrohe. Fot. Bartosz Jarosz.

Zobacz galerię [6 zdjęć]

Strefa umywalki stanowi centralne miejsce w łazience. Uwagę przyciąga pomysłowe i efektowne rozwiązanie: blat umieszczony nad obudową wanny. Umywalka marki Hatria, bateria – Hansgrohe. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
19 kwi 2013 14:55

Podniebna kąpiel

Wolno stojąca wanna umieszczona dokładnie pod oknem dachowym oznacza relaks w kąpieli z widokiem na niebo. Któż nie marzy o takiej łazience?

W tej łazience można zadbać o ciało i ducha nie myśląc o sprawach przyziemnych, np. takich jak... pranie. Mimo że pralka oraz suszarka także zostały tutaj umieszczone (i to w bliskim sąsiedztwie wanny) pozostają niewidoczne. Starannie ukryte we wnęce, za frontem z czarnego szkła Lacobel nie zakłócają reprezentacyjnego charakteru aranżacji, jednocześnie przestrzeń jest optymalnie wykorzystana i funkcjonalna.

Architektura pomieszczenia narzuciła pewne ograniczenia w kwestii rozmieszczenia wyposażenia. Na przykład grzejnik znajdujący się pod oknem uniemożliwił ustawienie wanny pod samą ścianą. Dlatego autorka projektu (i inwestorka w jednej osobie) zdecydowała się na model wolno stojący w obudowie wykończonej mozaiką.

Szeroki rant od strony okna wykorzystano do zamontowania 4-otworowej baterii wannowej, pozostałe mogą służyć do ustawienia kosmetyków, świec, akcesoriów; przedłużenie obudowy zaś pełni rolę półki na dodatkowe ręczniki. Obudowa wanny oraz – umieszczony ponad nią – blat podumywalkowy stworzyły pomysłowy i praktyczny schowek. Dzięki znacznej powierzchni pomieszczenia, w łazience mogła znaleźć się również kabina prysznicowa. Zamontowano ją na płaskim, zlicowanym z posadzką brodziku.

Strefa sanitarna została wizualnie oddzielona od kąpielowej, a granicę podziału wyznaczył komin. Obudowany fornirowaną płytą (orzech amerykański) pełni rolę dekoracyjną i praktyczną zarazem. W obudowie, która jest o ok. 40 cm dłuższa niż sam komin, znajduje się szafka: front obudowy komina to także drzwiczki meblowe (otwierane przez naciśnięcie). Aranżacja wnętrza utrzymana jest w czarno-beżowej tonacji, głównie za sprawą płytek gresowych, o efektownej, przecieranej powierzchni: w strefie sanitarnej dominują grafitowe, w kąpielowej – beżowe. Na jasnym tle lśni czarna mozaika szklana, którą wykończono obudowę wanny oraz blat.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH