Stonowane odcienie szarości są tłem dla najważniejszego elementu łazienki – zdjęcia rafy koralowej, która odbijając się w lustrze, dodatkowo potęguje efekt głębi. Płytki na podłodze i mozaika przy umywalce –
NordCeram „Gemini Grau”, na ścianie – Rako „Sandstone Plus Lappato”. Fot. Bartosz Jarosz.

Zobacz galerię [5 zdjęć]

Stonowane odcienie szarości są tłem dla najważniejszego elementu łazienki – zdjęcia rafy koralowej, która odbijając się w lustrze, dodatkowo potęguje efekt głębi. Płytki na podłodze i mozaika przy umywalce – NordCeram „Gemini Grau”, na ścianie – Rako „Sandstone Plus Lappato”. Fot. Bartosz Jarosz.
 • Facebook
 • Twitter
 • Pinterest
Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
14 paź 2013 12:50

Podwodny świat

Rafa koralowa to rajski ogród o iście baśniowej scenerii. Ten niezwykły cud natury, podczas jednej z wakacyjnych podróży, utrwalili w obiektywie właściciele tej łazienki. Teraz codzienne kąpiele przenoszą ich tam, gdzie świat pulsuje tysiącem kolorów.

Wystrój rodzinnej łazienki doskonale wydobywa jej nadmorski, wakacyjny charakter. Najważniejszym elementem jest tu zdjęcie rafy koralowej, będące inspiracją właścicieli po jednej z fascynujących podróży w głąb podwodnego świata. Jego piękna, żywa kolorystyka stanowi efektowną dekorację, która w otoczeniu spokojnych, stonowanych odcieni szarości jeszcze bardziej zyskuje na intensywności.

– Wybór koloru szarego nie jest przypadkowy. Od samego początku było wiadomo, że ma on stanowić bazę dla głównego elementu aranżacji – wspomina arch. Ania Sokołowska.

Szarość przybiera w tej łazience różne oblicza i wcale nie jest ani monotonna, ani też nudna. Od gładkich płytek w odcieniu betonu z delikatnym brokatem, zastosowanych na podłodze, poprzez kafle w półpołysku na ścianie, aż wreszcie po drobne, połyskujące kostki mozaiki, przełamujące jednorodną powierzchnię okładziny ceramicznej.

Niebagatelnym dodatkiem wpływającym na wygląd łazienki jest także wysoka umywalka, łącząca funkcjonalność z designem. Umieszczona została na postumencie wykończonym tymi samymi płytkami co ściany, który znajduje się dokładnie na wysokości wanny i świetnie sprawdza się jako miejsce na odłożenie kosmetyków, ręcznika czy suszarki. Dzięki zamontowanym od spodu (podobnie zresztą jak pod krawędzią wanny) taśmom z oświetleniem ledowym, łazienka nabiera jeszcze bardziej klimatycznego charakteru.

Na ścianie naprzeciwko umywalki, dokładnie nad zabudową spłuczki, umieszczono sporą szafkę na kosmetyki. Wcześniej wnęka ta przeznaczona była na otwartą półkę, ale w tracie prac projekt uległ lekkiej modyfikacji w celu wygospodarowania dodatkowego miejsca na przechowywanie. Znacznie bardziej pojemna jest jednak wysoka zabudowa znajdująca się przy drzwiach. Ukryto w niej pralkę oraz kilka głębokich półek.

Łazienka jest na tyle duża, że bez większych problemów zmieściłby się w niej zarówno prysznic, jak i wanna. Wybór od razu padł na wannę, zgodnie z życzeniem właścicieli. Zrezygnowano także z opcji połączenia prysznica i wanny na rzecz czystej formy. Bez zbędnych parawanów i deszczownic, które zaburzyłyby prostotę aranżacji.

WASZE KOMENTARZE (3)

DODAJ KOMENTARZ
 • czesiek, 2014-01-21 12:26:01

  jedno zdjęcie i załatwia wszystko, przecież plan tej łazienki jest prosty jak kaczy dziób, ale nie każdy tak potrafi wymyśleć.
 • kwiatka82, 2013-11-20 10:53:51

  no bardzo fajny pomysł z taką fototapetą, szkoda że już mam płytki u siebie położone dookoła... bo takie rozwiązanie naprawde dodaje głębi takiemu pomieszczeniu!
 • Basia, 2013-10-24 22:26:59

  łazienka piękna! chcę kupić sobie nową toaletę, taką podwieszaną. gdzie taką kupić? tzn jakiego producenta polecacie żeby była porządna?

POLECAMY W SERWISACH