Przy wannie między dwiema szklanymi płytami umieszczono bambusowe łodygi. Fot. Tomasz Markowski.

Zobacz galerię [6 zdjęć]

Przy wannie między dwiema szklanymi płytami umieszczono bambusowe łodygi. Fot. Tomasz Markowski.
 • Facebook
 • Twitter
 • Pinterest
Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
04 marz 2009 08:59

Pomysł do łazienki: łodygi bambusa jako kabina

Zielone łodygi bambusa umieszczone pomiędzy dwiema taflami szkła to nie tylko interesujące rozwiązanie aranżacyjne, ale także wyróżniające się kolorystycznie. W łazience dominuje bowiem brąz drewna tekowego i jasny beż marmuru.

Koliste kształty mają umywalki, sedes i bidet, a także wanna. W koło wpisana jest także kabina prysznicowa oraz bardzo charakterystyczna dla tego wnętrza ścianka – parawan, oddzielająca sypialnię od pokoju kąpielowego. Tym, co ją wyróżnia są umieszczone pomiędzy dwoma taflami szkła bambusowe łodygi.

Z kolei w linie kwadratu wpisują się umieszczone w blacie pod umywalkami szufladki, a także obudowa z drewna tekowego, w której wykonano nisze, a także zamykane półki. Nawiązaniem do stylistyki wnętrza jest także znajdujący się na posadzce motyw kwadratu, który powstał poprzez wkomponowanie drewna tekowego w płytę marmurową.

Dwie umywalki, dwie zabudowy, sedes i bidet

Symetryczność wnętrza przejawia się nie tylko w układzie geometrycznych form, ale także w tym, że w pomieszczeniu wszystko jest podwójne. Dwóm takim samym umywalkom towarzyszą dwie identyczne zabudowy, w których nisze i zamykane szafki znalazły się na tym samym poziomie. Również bidet i sedes, o takich samych liniach, tworzą jedną parę.

Salon kąpielowy zaprojektowany został z takim samym pietyzmem, jak pozostała część domu. Pomimo tego, że tworzy oddzielną strefę dostępną jedynie mieszkańcom, to zastosowane materiały, a także staranność wykonania w niczym nie ustępują strefie reprezentacyjnej.

O majestatyczności salonu kąpielowe świadczy nie tylko zastosowanie szlachetnego drewna egzotycznego, ale także wyłożenie podłóg, ściany, do której przymocowano prysznic oraz blatu pod umywalki, jasnobeżowym marmurem. Za budowanie nastroju w tak urządzonym wnętrzu odpowiada także oświetlenie, którego źródłem są lampki halogenowe umieszczone nad lustrem oraz oświetlenie wkomponowane w podwieszany sufit. „Zawieszony” nad wanną dekoracyjny element powtarza jej kształt.

WASZE KOMENTARZE (4)

DODAJ KOMENTARZ
 • Shaman014, 2009-03-06 09:29:01

  hihi, czeski błąd, im mniej płytek tym lepiej oczywiście
 • Shaman014, 2009-03-06 09:28:32

  No i fajnie, jak dla mnie im więcej płytek tym lepiej
 • ziutek, 2009-03-05 11:33:35

  tyle drewna w łazience daje piorunujący efekt i to jaeszcze mądrze użyte, tam , gdzie można, zamiast płytek, plus kształt, bambusy - szacun dla projektantów
 • Margolcia, 2009-03-04 13:02:29

  Niczego sobie ta łazienka, fajny pomysł z bambusową ścianą, podobają mi się płytki i ta zabudowa nad kibelkiem

POLECAMY W SERWISACH