Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Umywalka „Crystal Wall”, podobnie jak sedes (włoskiej marki Art Ceram), to nie tylko podstawowe wyposażenie łazienki, ale też nietypowa dekoracja. Sedes dodatkowo skrywa po obu stronach praktyczny schowek na niezbędne akcesoria. Fot. Bartosz Jarosz.

Umywalka „Crystal Wall”, podobnie jak sedes (włoskiej marki Art Ceram), to nie tylko  podstawowe wyposażenie łazienki, ale też nietypowa dekoracja. Sedes dodatkowo skrywa po obu stronach praktyczny schowek na niezbędne akcesoria. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
  • 11 marz 2013 10:47 (aktualizacja: 18 lut 2014 16:06)

Pomysł na gościnną łazienkę. Czarne i czerwone płytki

Chłodna, nowoczesna, a zarazem wyrazista. Ta łazienka niczym japońskie haiku łączy w sobie estetyczny minimalizm z wyrafinowaną grą brył i faktur.

Koncepcja wystroju łazienki gościnnej w pełni odzwierciedla podstawowe założenia minimalizmu. Odnajdujemy tu zarówno proste formy i uproszczone bryły, brak wyszukanych ozdobników, grę faktur, jak i fascynację Wschodem oraz filozofią zen. Już sama kolorystyka wnętrza podkreśla jego nowoczesny charakter. Dominują tu monochromatyczne barwy – biel i czerń, którym ciepła i energii dodaje żywa, czerwona mozaika.

Oszczędne kolory, ale dużo faktur

Oszczędność kolorów zastępuje bogactwo struktur niekonwencjonalnie łączonych ze sobą wzorów płytek ceramicznych, ale przede wszystkim ograniczona do minimum designerska ceramika sanitarna i armatura. Ceramiczna ścianka i szklana misa podwieszanej umywalki tworzą niepowtarzalne efekty wizualne przy przelewaniu wody, a zgeometryzowana bryła biało-czarnej toalety („La Fontana” Art Ceram) dodaje łazience lekkości.

Lustro z ozdobną ramą

Jedynym elementem przełamującym ten schemat wydaje się tu rama á la Ludwik XIV okalająca duże lustro. Jednakże polakierowana na czarno doskonale wpisuje się w stylistykę wnętrza, budując jego charakter i niezwykły klimat.

PROJEKTANT

Michał Wielecki

Interior design & architecture

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA