Umywalka „Crystal Wall”, podobnie jak sedes (włoskiej marki Art Ceram), to nie tylko  podstawowe wyposażenie łazienki, ale też nietypowa dekoracja. Sedes dodatkowo skrywa po obu stronach praktyczny schowek na niezbędne akcesoria. Fot. Bartosz Jarosz.

Zobacz galerię [4 zdjęć]

Umywalka „Crystal Wall”, podobnie jak sedes (włoskiej marki Art Ceram), to nie tylko podstawowe wyposażenie łazienki, ale też nietypowa dekoracja. Sedes dodatkowo skrywa po obu stronach praktyczny schowek na niezbędne akcesoria. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
11 marz 2013 10:47

Pomysł na gościnną łazienkę. Czarne i czerwone płytki

Chłodna, nowoczesna, a zarazem wyrazista. Ta łazienka niczym japońskie haiku łączy w sobie estetyczny minimalizm z wyrafinowaną grą brył i faktur.

Koncepcja wystroju łazienki gościnnej w pełni odzwierciedla podstawowe założenia minimalizmu. Odnajdujemy tu zarówno proste formy i uproszczone bryły, brak wyszukanych ozdobników, grę faktur, jak i fascynację Wschodem oraz filozofią zen. Już sama kolorystyka wnętrza podkreśla jego nowoczesny charakter. Dominują tu monochromatyczne barwy – biel i czerń, którym ciepła i energii dodaje żywa, czerwona mozaika.

Oszczędne kolory, ale dużo faktur

Oszczędność kolorów zastępuje bogactwo struktur niekonwencjonalnie łączonych ze sobą wzorów płytek ceramicznych, ale przede wszystkim ograniczona do minimum designerska ceramika sanitarna i armatura. Ceramiczna ścianka i szklana misa podwieszanej umywalki tworzą niepowtarzalne efekty wizualne przy przelewaniu wody, a zgeometryzowana bryła biało-czarnej toalety („La Fontana” Art Ceram) dodaje łazience lekkości.

Lustro z ozdobną ramą

Jedynym elementem przełamującym ten schemat wydaje się tu rama á la Ludwik XIV okalająca duże lustro. Jednakże polakierowana na czarno doskonale wpisuje się w stylistykę wnętrza, budując jego charakter i niezwykły klimat.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH