Mozaiką o perłowej poświacie wykończono fragmenty ścian, podłogi oraz blat szafki podumywalkowej. Okładzina nie tylko eksponuje kształt wyposażenia, ale pełni także rolę swoistej biżuterii, nieodzownej  w kobiecym wnętrzu. Fot. Marcin Onufryjuk.

Zobacz galerię [6 zdjęć]

Mozaiką o perłowej poświacie wykończono fragmenty ścian, podłogi oraz blat szafki podumywalkowej. Okładzina nie tylko eksponuje kształt wyposażenia, ale pełni także rolę swoistej biżuterii, nieodzownej w kobiecym wnętrzu. Fot. Marcin Onufryjuk.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
14 marz 2012 11:39

Pomysłowa aranżacja salonu kąpielowego dla kobiety

Kopia pełnego zmysłowości obrazu Gustawa Klimta (tytuł oryginału „The Virgin”; 1913 r.) pasuje tu wprost idealnie. Salonik kąpielowy to wnętrze ze wszech miar kobiece, o czym świadczą zarówno kształty wyposażenia, jak i perłowy połysk biżuteryjnej mozaiki.

Tutaj wszystko zachęca do relaksu: wygodna, obszerna wanna, w której można nie tylko zażyć kąpieli w pianie, ale też spędzać długie godziny z książką. Całe pomieszczenie sprawia wrażenie absolutnej, krystalicznej czystości, czemu sprzyja biel ścian i wyposażenia oraz elegancki połysk ceramicznych okładzin.

I wanna, i prysznic

Jak na salonik kąpielowy przystało, jest tu nie tylko wanna, ale także natrysk w przestronnej kabinie prysznicowej zamontowanej bezpośrednio na posadzce.

Subtelna kompozycja

Za wyjątkowy klimat i charakter wnętrza odpowiada zarówno wyjątkowe, starannie dobrane wyposażenie, jak i subtelna kompozycja płytek tworzących okładziny. Połączenie białych kafli o fakturowanej powierzchni z mozaiką o perłowej poświacie daje niezwykle dekoracyjny efekt.

Na tym tle świetnie prezentuje się wolno stojąca wanna z kompozytu o urzekającej wprost formie. Elegancka umywalka w kształcie misy spoczywa na wykończonym mozaiką blacie. Do kompletu dobrano matowy sedes. Wszystko razem nadaje wnętrzu charakter buduaru, ale w nowoczesnym wydaniu, co w pełni odpowiadało intencjom inwestorki oraz projektantek.

Bez przepychu

Wnętrze dalekie jest od przepychu, ale zdecydowanie okazałe, także pod względem przestrzeni, którą udało się wygospodarować zmieniając nieco pierwotny układ pomieszczeń. W efekcie sąsiadująca z sypialnią łazienka jest przestronna i wygodna, a szklane drzwi dodają wnętrzu lekkości.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH