Ramki na obrzeżach lustra wymalowane zostały przy użyciu farby witrażowej. Fot. Tomasz Markowski.

Zobacz galerię [8 zdjęć]

Ramki na obrzeżach lustra wymalowane zostały przy użyciu farby witrażowej. Fot. Tomasz Markowski.
 • Facebook
 • Twitter
 • Pinterest
Autor: Redakcja Dobrzemieszkaj.pl
05 marz 2009 14:21

Pomysłowe ściany w łazience: postaw na oryginalny efekt

Fantazja i brak jakichkolwiek ograniczeń były głównymi pomocnikami podczas projektowania tego wnętrza. Udało się. Dzięki temu powstała dokładnie taka łazienka, jaką projektantka sobie wymarzyła

Każdy z nas marzy o własnym domu. Możliwość uczestniczenia podczas jego projektowania, budowy, urządzania jego wnętrz to niezmiernie ważne czynności dla każdego człowieka. W końcu dom nie służy na chwilę, a niejednokrotnie na całe życie. Podstawą jest więc to, żeby jego wnętrza były zaaranżowane zgodnie z oczekiwaniami mieszkańców.

Dom nie może się nie podobać. Najlepiej, jeśli urządzaniem pomieszczeń zajmują się właściciele. Nie zawsze jest jednak możliwe – zwykle nie mamy aż tyle wolnego czasu, żeby poświęcić go jedynie na aranżację wnętrz, należy też pamiętać, że nie jest to łatwe zajęcie, dobrze więc poprosić o pomoc fachowca.

Mozaika w łazience: pomysłowe tulipany na ścianach

 

W przypadku tej łazienki, jak i całego domu, najwięcej do powiedzenia mieli gospodarze, a konkretnie jego właścicielka, która zawodowo zajmuje się projektowaniem wnętrz. Wszystko, co znajduje się w tej łazience, jest wynikiem jej pracy. Każdy najdrobniejszy szczegół został przez nią wykonany własnoręcznie.

A szczegółów tu w brud. Podstawowym motywem, czego trudno nie zauważyć, są kwiaty, a konkretnie tulipany. Jest tu ich naprawdę dużo, a przy tym większość z nich osiąga bajkowe wręcz rozmiary. Każdy nieco inny, a tak podobny jednocześnie do siebie pnie się w górę, a stronę nieba, które tu doskonale symbolizuje stalowoniebieski kolor ścian i sufitu.

Dzięki tym kwiatom i użytym barwom, łazienka wygląda niczym zaczarowana łąka. Łąka, która nieustannie będzie kwitnąć, bez względu na porę roku na zewnątrz. W jej centralnym punkcie, niczym mała studzienka, mieści się umywalka umiejscowiona w wiszącej szafce. Jej proste kształty potęgują swojski klimat tego wnętrza, a przecierany błękit, na który właścicielka ją pomalowała, doskonale pasuje do pozostałych kolorów. Na szafce nie mogło oczywiście zabraknąć motywu przewodniego – rosnących tulipanów.

WASZE KOMENTARZE (5)

DODAJ KOMENTARZ
 • needle, 2009-11-11 11:42:47

  swietne! bardzo mi sie podoba

 • Magda.lena, 2009-04-04 10:19:38

  inspirujące.. :)
 • zen, 2009-03-11 09:59:05

  to łazienka gościnna, wejść i wyjść, nikt tam nie będzie godzinami siedział, więc może być mocno charakterystyczna
 • kaktus, 2009-03-09 10:00:52

  Widać, że wszystko dopracowane w szczegółach, ale mi ta łazienka niedobrze się kojarzy, chyba lubie bardziej minimalistyczne wzornictwo
 • Kiwaczek, 2009-03-05 14:33:13

  Kapitalny pomysł z tą mozaiką, gratulacje projektantce!

POLECAMY W SERWISACH