Okno dachowe dostarcza dodatkową porcję światła. Sztuczne oświetlenie zapewniają lampy marki Spotline. Fot. Bartosz Jarosz.

Zobacz galerię [5 zdjęć]

Okno dachowe dostarcza dodatkową porcję światła. Sztuczne oświetlenie zapewniają lampy marki Spotline. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
12 sie 2013 11:53

Poranki pełne słońca

Atutem tego przestronnego wnętrza jest nie tylko imponujący metraż. Okno dachowe zapewnia sporą dawkę światła i dodatkowo rozjaśnia pomieszczenie.

Zgodnie z założeniami oryginalnego projektu budowlanego, było to pomieszczenie gospodarcze. Jednak jego niezaprzeczalne zalety: światło oraz powierzchnia znacznie większa od planowanej łazienki sprawiły, że pokusa urządzenia właśnie tutaj przestronnego salonu kąpielowego okazała się silniejsza, a efekt końcowy – wart ryzyka.

Pod skosami

Nietypowa – jak na łazienkę – architektura pomieszczenia nie sprawiła trudności w projektowaniu i urządzaniu wnętrza. Wręcz przeciwnie – niektóre rozwiązania były oczywiste, jak np. umieszczenie kabiny prysznicowej w najwyższym miejscu, a mniejszych elementów wyposażenia, takich jak sedes i bidet – tuż pod skosem dachowym.

W wygodnym salonie kąpielowym nie zabrakło także dużej, dwuosobowej wanny, ani osobnych umywalek dla pani i pana domu. Pomieszczenie jest na tyle duże, że poza strefą sanitarno-kąpielową udało się także urządzić pralnię, oddzieloną od reszty pomieszczenia szklanymi drzwiami (kolejny bonus za odwagę!).

Niestandardowa kabina prysznicowa

Salon kąpielowy jest jasny, przestronny i nowoczesny. Największe wrażenie wywołuje – absolutnie niestandardowa – kabina prysznicowa, tym bardziej, że sam natrysk jest niewidoczny dla wchodzących do łazienki. Kabinę tworzą dwie ścianki działowe, ustawione przy ścianie głównej.

Dwie umywalki

Na zewnętrznych ścianach wnęki prysznicowej umieszczone zostały umywalki, z bateriami po przeciwnych stronach, co zapewnia jeszcze większą wygodę podczas wspólnego korzystania z łazienki. Nad umywalkami znajdują się, zajmujące całą szerokość wnęki, lustra. Pomimo że do dyspozycji pozostawał także fragment ściany na wprost wejścia, to takie rozmieszczenie umywalek zapewniło efektywne wykorzystanie przestrzeni i lepszy dostęp do nich dla dwójki użytkowników.

Miejsce na szafki

W ciekawy i efektowny sposób wykorzystana została także przestrzeń w najniższym fragmencie pomieszczenia, czyli pod skosami. To miejsce przeznaczone zostało na sedes oraz bidet, które zajmują około jednej trzeciej szerokości ściany. Instalacja podtynkowego stelażu spłuczki spowodowała, że po obu stronach sanitariatów powstało miejsce na szafki łazienkowe.

Praktyczna i elegancka zabudowa uwzględnia nie tylko szafkę z półkami, ale także szuflady i niezwykle przydatne w łazience, wysuwane półeczki przesłonięte wspólnym frontem. Dodatkiem do stałej części umeblowania jest mały kontener – szafka na kółkach, którą w zależności od potrzeb można przysunąć np. bliżej lustra.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH