Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Naturalne materiały oraz beżowo-brązowa paleta barw dominują w całym domu. W identycznym stylu została urządzona także łazienka na poddaszu. Fot. Tomasz Markowski.

Naturalne materiały oraz beżowo-brązowa paleta barw dominują w całym domu. W identycznym stylu została urządzona także łazienka na poddaszu. Fot. Tomasz Markowski.
  • Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
  • 03 kwi 2012 12:42 (aktualizacja: 30 gru 2013 09:46)

Poranna gimnastyka

Bez względu na to, czy wybieramy się do szkoły czy do pracy, rano zwykle towarzyszy nam pośpiech. Łazienka przy sypialni zdecydowanie skraca dystans pomiędzy krainą snów a codziennymi obowiązkami.

Podczas projektowania wnętrza trzeba było dokonać także trudnych wyborów, takich jak wanna czy prysznic. Projektanci i inwestorzy zdecydowali się na sporą i wygodną kabinę prysznicową, która ze względu na niezbędne instalacje (odpływ wody) została umieszczona na niewielkim podwyższeniu.

Rozciągający się już od progu pas ciemnobrązowych płytek gresowych, wyznacza wejście do kabiny, a kontynuacja tego samego rodzaju okładziny na ścianie – całą strefę prysznica. Na ciemnym tle wyraźnie odznaczają się szklane elementy kabiny, brązowe płytki w dużym formacie świetnie kontrastują także z beżową mozaiką.

Umywalkę umieszczono tuż przy wejściu, a jej kształt pozwolił zyskać nieco miejsca, a tym samym zapewnić wygodę dla osoby stojącej przed lustrem. Udało się nawet wygospodarować miejsce na schowek (w ścianie za umywalką). Niewielkie podświetlane wnęki w ścianie to pod oknem dachowym mogą być wykorzystane zarówno jako miejsce na ozdoby i dekoracje jak i dodatkowe przybory toaletowe.

PROJEKTANT

Piotr Gierałtowski

Gierałtowski & Partnerzy

WASZE KOMENTARZE (2) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA