Przesłona wanny (Cersanit) to forma nowoczesnego parawanu, z półkami osłoniętymi
szkłem. Pralka schowana dyskretnie w zabudowanym słupku (po lewej) nie zdradza swej obecności. Fot. Bartosz Jarosz.

Zobacz galerię [5 zdjęć]

Przesłona wanny (Cersanit) to forma nowoczesnego parawanu, z półkami osłoniętymi szkłem. Pralka schowana dyskretnie w zabudowanym słupku (po lewej) nie zdradza swej obecności. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
05 wrz 2013 10:21

Powiększamy optycznie małą łazienkę

Łazienka pani i pana domu została urządzona z wykorzystaniem trzech kolorów: bieli, czerni i jasnej zieleni, które konsekwentnie pojawiają się także w innych częściach mieszkania.

W nowoczesnym, jasnym i uporządkowanym wnętrzu strefa kąpielowa wyróżniona została za pomocą czarnych płytek ceramicznych, a czarno-białe zdjęcie Marilyn Monroe dodaje szyku i wprowadza element stylu glamour.

Parawan w  łazience

W strefie kąpielowej na uwagę zasługuje również ciekawe rozwiązanie funkcjonalne: ścianka działowa, przesłaniająca częściowo wannę, pełni rolę parawanu. Dzięki temu oraz zainstalowaniu zestawu natryskowego z przesuwaną rączką, w wannie można nie tylko wziąć kąpiel, ale także prysznic.

Lekkości dodają ścianie niewielkie wnęki w kształcie kwadratów, które od strony pomieszczenia wypełnione są mlecznym szkłem, od strony wanny zaś pełnią rolę praktycznych półek na akcesoria kąpielowe.

Czarne płytki ceramiczne

Aranżacyjny porządek, jaki panuje w tym wnętrzu, podkreślają pasy okładzin. Czarne płytki ceramiczne, które zastosowano na obudowie wanny, tworzą również swego rodzaju obramowanie ściany nad nią, a następnie przechodzą płynnie do strefy umywalki, gdzie zostały wykorzystane do wykończenia półki.

Z kolei jasnozielony pas płytek, którymi obudowano stelaż spłuczki, przechodzi kolejno na podłogę, następnie fragmenty ściany nad umywalką i lustrem akcentując rozmieszczenie sanitariatów w jednej osi, a tym samym uporządkowany układ wnętrza.

Co ciekawe, pas zieleni znajduje swoją kontynuację także na... suficie. Jego podwieszane fragmenty zostały pomalowane farbą w identycznym kolorze.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH