Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Łazienka jest przestronna, a wnęki, skosy, półścianka urozmaiciły jej przestrzeń. Lustro osadzone na profilach aluminiowych zdaje się unosić w powietrzu. Fot. Bartosz Jarosz.

Łazienka jest przestronna, a wnęki, skosy, półścianka urozmaiciły jej przestrzeń. Lustro osadzone na profilach aluminiowych zdaje się unosić w powietrzu. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
  • 01 kwi 2008 00:00 (aktualizacja: 30 gru 2013 08:58)

Przytulić się do koloru

Wrażenie ciepła i przytulności w łazience to podstawa. Tutaj – na początkowo chłodnym, pustym poddaszu – znalazło swój niebanalny wymiar. Aranżacja wnętrza zachęca, by pozostać w tej atmosferze znacznie, znacznie dłużej.

Cały, jednorodzinny dom był już niemal gotowy do zamieszkania. Jedynie łazienka na poddaszu pozostawała pustym, niewykończonym wnętrzem i nikt z domowników nie miał pomysłu jak ją urządzić. Zadania podjęła się arch. Beata Jerulank, która lubi eksperymentować i zaskakiwać aranżacyjnymi rozwiązaniami. Efekt końcowy był spełnieniem jej pierwotnych zamiarów, ale przypadł też do gustu właścicielom – młodemu małżeństwu z dwójką pociech. Zgodnie z ich oczekiwaniami łazienka stała się estetycznie zagospodarowanym wnętrzem, funkcjonalnym i wygodnym dla wszystkich członków rodziny.

Łazienkowa przestrzeń została wyraźnie podzielona na strefy o określonych zadaniach. Centralnym punktem jest, wzniesiona w tym celu, półścianka z płyt gipsowo-kartonowych. Wraz z osadzonym na niej lustrem stanowi swoiste przepierzenie między widocznymi od wejścia strefami prysznica i podwójnej umywalki oraz wannową i intymną w dalszej części wnętrza. Ciepły klimat łazienki kreują jasnokremowe płytki ceramiczne, współgrające z czekoladowym odcieniem podłogi oraz pomarańczową szafką pod umywalką. Ozdobą wnętrza jest obraz – dzieło Jolanty Hardajewicz, plastyczki z Siedlec. Z pasją namalowany na jedwabiu tryptyk o abstrakcyjnej tematyce został wyeksponowany na tle jasnopomarańczowej ściany i tworzy pewną analogię z – umieszczoną niemal naprzeciw – trzyczęściową podumywalkową szafką.

PROJEKTANT

Beata Kinga Jerulank

JBL PROJEKT

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA