Łazienka jest przestronna, a wnęki, skosy, półścianka urozmaiciły jej przestrzeń. Lustro osadzone na profilach aluminiowych zdaje się unosić w powietrzu. Fot. Bartosz Jarosz.

Zobacz galerię [4 zdjęć]

Łazienka jest przestronna, a wnęki, skosy, półścianka urozmaiciły jej przestrzeń. Lustro osadzone na profilach aluminiowych zdaje się unosić w powietrzu. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
01 kwi 2008 00:00

Przytulić się do koloru

Wrażenie ciepła i przytulności w łazience to podstawa. Tutaj – na początkowo chłodnym, pustym poddaszu – znalazło swój niebanalny wymiar. Aranżacja wnętrza zachęca, by pozostać w tej atmosferze znacznie, znacznie dłużej.

Cały, jednorodzinny dom był już niemal gotowy do zamieszkania. Jedynie łazienka na poddaszu pozostawała pustym, niewykończonym wnętrzem i nikt z domowników nie miał pomysłu jak ją urządzić. Zadania podjęła się arch. Beata Jerulank, która lubi eksperymentować i zaskakiwać aranżacyjnymi rozwiązaniami. Efekt końcowy był spełnieniem jej pierwotnych zamiarów, ale przypadł też do gustu właścicielom – młodemu małżeństwu z dwójką pociech. Zgodnie z ich oczekiwaniami łazienka stała się estetycznie zagospodarowanym wnętrzem, funkcjonalnym i wygodnym dla wszystkich członków rodziny.

Łazienkowa przestrzeń została wyraźnie podzielona na strefy o określonych zadaniach. Centralnym punktem jest, wzniesiona w tym celu, półścianka z płyt gipsowo-kartonowych. Wraz z osadzonym na niej lustrem stanowi swoiste przepierzenie między widocznymi od wejścia strefami prysznica i podwójnej umywalki oraz wannową i intymną w dalszej części wnętrza. Ciepły klimat łazienki kreują jasnokremowe płytki ceramiczne, współgrające z czekoladowym odcieniem podłogi oraz pomarańczową szafką pod umywalką. Ozdobą wnętrza jest obraz – dzieło Jolanty Hardajewicz, plastyczki z Siedlec. Z pasją namalowany na jedwabiu tryptyk o abstrakcyjnej tematyce został wyeksponowany na tle jasnopomarańczowej ściany i tworzy pewną analogię z – umieszczoną niemal naprzeciw – trzyczęściową podumywalkową szafką.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH