Nadruk na ścianie to powiększone zdjęcie wakacyjnej plaży wykonane przez pana domu. Projekt: Lucyna Kołodziejska. Fot. Bartosz Jarosz.

Zobacz galerię [12 zdjęć]

Nadruk na ścianie to powiększone zdjęcie wakacyjnej plaży wykonane przez pana domu. Projekt: Lucyna Kołodziejska. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Małgorzata Nietupska
17 lis 2015 08:29

Remont łazienki. 12 pomysłów na 5 metrów

Przeciętna polska łazienka ma wymiary 2x2,5 m, czyli 5 metrów kwadratowych. To mało, ale jeśli dobrze zaplanuje się każdy centymetr, może z niej wygodnie korzystać cała rodzina.

Najwięcej powierzchni zajmuje w łazience wanna. Przeciętnie to 1,8x0,8 m, czyli 1,44 cm. Jednak, jeżeli wybierze się model mały, np. 1,5x0,7 m, można zaoszczędzić około pół metra kwadratowego powierzchni. To wystarczy na ustawienie np. szafki łazienkowej. Gdy wybierze się także mniejszą kabinę prysznicową czy wąską pralkę, może się okazać, że w łazience jest miejsce na wszystko, czego potrzebuje rodzina.

Inny problem w małych łazienkach to poczucie ciasnoty. Dlatego projektując taką łazienkę trzeba starać się ją optycznie powiększyć. Niezawodne są lustra, zwłaszcza duże, oraz jasne kolory, jak biel i beż. Taka łazienka zawsze wydaje się dużo większa, niż jest w rzeczywistości. Nie oznacza to jednak, że trzeba rezygnować z marzeń np. o łazience z czarnym kolorem. Trzeba jednak wtedy wprowadzić duże powierzchnie jasnych powierzchni, np. podłogi oraz zaplanować dobre oświetlenie wnętrza.

W małych łazienkach wrażenie ciasnoty wynika często z nadmiaru przedmiotów pozostawionych na wierzchu. Duża liczba schowków, gdzie można pochować kosmetyki oraz przybory toaletowe, to uporządkowana łazienka i poczucie, że jest większa.

Warto schować także pralkę i kosz na brudne ubrania. Modnym rozwiązaniem jest wysoka zabudowa, Gdy będzie miała lustrzane drzwiczki, łazienka wyda się jaśniejsza oraz co najmniej dwa razy większa.

Przykłady ciekawie urządzonych łazienek o powierzchni około 5 metrów kwadratowych zobaczcie w naszej galerii zdjęć.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH