Zobacz galerię [16 zdjęć]

  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Małgorzata Nietupska
07 gru 2015 08:39

Remont łazienki. 15 pomysłów na 3 metry

Gdy łazienka ma zaledwie 3 metry lub niewiele więcej, może się wydawać, że nic się w niej nie zmieści. To nieprawda! Zmieści się dużo, choć nie zawsze będzie to wanna.

Remont łazienki o powierzchni około 3 metrów kwadratowych wymaga zaplanowania aranżacji do co centymetra. Najlepiej zacząć od poszukania inspiracji, np. na naszym portalu Dobrzemieszkaj.pl. Gdy zobaczy się, jak mieszkają inni, można pójść w ich ślady i cieszyć się wygodną oraz ładną łazienką, choć o małym metrażu.

Urządzając małą łazienkę zawsze trzeba wybierać wyposażenie o mniejszych wymiarach. Przykładowo krótsze o kilka centymetrów mogą być sedesy. Nie ma to wpływu na komfort użytkowania, ale łatwiej przechodzić w ciasnej łazience. Zamiast tradycyjne kabiny prysznicowej lepiej sprawdzają się takie rozwiązania jak wnęki z drzwiami prysznicowymi.

Dużo miejsca zajmuje zawsze pralka. Standardowy model zajmuje powierzchnię podłogi o wymiarach 60x60 cm. Dlatego do małych łazienek lepiej wybierać pralki typu slim, które mogą zajmować nawet tylko około 60x35 cm.

Jeśli tylko jest możliwość, warto wybierać wyposażenie zaprojektowane specjalnie do niewielkich łazienek. Sedesy, bidety czy umywalki z takich kolekcji mają trochę mniejsze wymiary. Wanny zaś to często modele asymetryczne. Ich kształty są takie, że misa wewnętrzna pozwala na komfortowe leżenie, ale wymiary zewnętrze są niewielkie. Ich zwężenia i owalne linie nie utrudniają przechodzenia w ciasnych pomieszczeniach.

Przed każdym z urządzeń niezbędne jest minimum wolnej powierzchni (może być wspólna):

  • przed sedesem – 60x80 cm,
  • przed wanną, umywalką, bidetem – 70x100 cm,
  • przed kabiną – 80x90 cm.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH