Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Mała łazienka z licznymi szafkami lustrzanymi oraz wygodną wanną. Powierzchnia: ok. 6 m². Projekt: Marta Kruk. Fot. Bartosz Jarosz.

Mała łazienka z licznymi szafkami lustrzanymi oraz wygodną wanną. Powierzchnia: ok. 6 m². Projekt: Marta Kruk. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Autor: Małgorzata Nietupska
  • 11 sty 2016 07:59 (aktualizacja: 15 sty 2016 11:38)

Remont łazienki - pomysły na 6 metrów

Każdy remont łazienki jest łatwiejszy i tańszy, jeśli przygotuje się dobry projekt. Co można zmieścić na 6 metrach?

Łazienka o powierzchni około 6 metrów kwadratowych to typowa powierzchnia w polskich mieszkaniach. Z jednej strony to niemało, bo bywają łazienki jeszcze mniejsze, ale z drugiej – ustawienie wyposażenia trzeba zaplanować co do centymetra.

1. Małe wyposażenie – zamiast standardowego wyposażenia, lepiej wybierać to o pomniejszonych wymiarach. W sklepach są takie kabiny, wanny, sedesy, umywalki, meble. Zdecydowanie mniejszą powierzchnię zajmują także wanny asymetryczne. 

2. Rozwiązania 2w1 – prysznic w wannie, szafka lustrzana, pralko-suszarka to tylko niektóre takie rozwiązania. W ten sposób oszczędza się powierzchnię. Ściany do wykorzystania – to może zabudowa meblowa aż po sufit, ale także akcesoria łazienkowe mocowane na ścianie, np. kubki do mycia zębów i na szczoteczki, czy mydelniczka. Gdy umywalka jest mała, na zwykłe akcesoria, ustawione na blacie, zawsze brakuje miejsca.

3. Pralka slim – standardowa pralka zajmuje 60x60 cm podłogi. Wystarczy wybrać model typu slim, czyli o mniejszej głębokości (około 40 cm), a oszczędzi się powierzchnię np. na swobodne przechodzenie obok.

4. Triki optyczne - jasne kolory, szczególnie biel, zawsze optycznie powiększają pomieszczenie. Podobnie jest ze światłem. Łazienka z licznymi lampami, które można włączać niezależnie od siebie, zawsze wydaje się dużo większa niż jest w rzeczywistości.

5. Łączenie pomieszczeń – to możliwe np. w przypadku sypialni i łazienki obok. 

WASZE KOMENTARZE (1) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA