Toaleta w kolorze jasnego beżu nie jest przypadkiem, bo wystrój całego domu krąży wokół brązów lub barw pochodnych. Fot. Monika Filipiuk.

Zobacz galerię [4 zdjęć]

Toaleta w kolorze jasnego beżu nie jest przypadkiem, bo wystrój całego domu krąży wokół brązów lub barw pochodnych. Fot. Monika Filipiuk.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
28 sty 2011 10:19

Rezerwat łagodności

Tropikalne wyprawy w nieznane kojarzą nam się jako feeria barw oraz zlepek nietypowych zapachów i smaków. A przecież można wybrać się do równie egzotycznych rezerwatów, gdzie spokój i harmonia wydaje się czymś nadrzędnym. W tej łazience jest podobnie – łagodny klimat wiedzie prym.

Warszawskie Kabaty, bo tam znajduje się mieszkanie, faktycznie są swoistym rezerwatem w głośnej, ruchliwej stolicy. Jednak nie to zdeterminowało projektantkę i inwestorów do stworzenia toalety gościnnej w tak pogodnym nastroju.

Właściciele apartamentu sporo podróżują zwłaszcza do krajów Bliskiego i Dalekiego Wschodu. Stąd też pochodzą inspiracje – hinduskie obrazki, czy też shisha tuż przy łazienkowych drzwiach. Podobnie płytki, które nadają ton całemu wnętrzu, przybrały kolor pustynnego piasku.

Nowoczesna, choć odrobinę kolonialna szafka podumywalkowa przypomina o stronie praktycznej wnętrza. Lustro, oświetlenie, ceramika to z kolei proste, nienarzucające się formy, które nie zaburzają spokojnej wizji tego wnętrza. Dlatego też tej przestrzeni nie zakłócono i nie próbowano w niej na siłę umieszczać mechanicznych sprzętów.

Pralkę i suszarkę wyprowadzono poza obręb łazienki, ich miejsce znalazło się we wnęce z zasuwanymi drzwiami. Tak więc zebra z obrazka (ulubiony wzór pani domu) może tu swobodnie „hasać”, żadne elektryczne urządzenia nie „naruszą” jej terytorium...

WASZE KOMENTARZE (1)

DODAJ KOMENTARZ
  • szszsz..., 2011-02-02 03:12:46

    nuda.. nic się nie dzieje... aż chce się wyjść!

POLECAMY W SERWISACH