Kabina prysznicowa zajęła utworzoną w tym celu wnękę. Jej wnętrze to kompozycja różu i szarości, dla relaksu – podtynkowe dysze do hydromasażu. Fot. Bartosz Jarosz.

Zobacz galerię [4 zdjęć]

Kabina prysznicowa zajęła utworzoną w tym celu wnękę. Jej wnętrze to kompozycja różu i szarości, dla relaksu – podtynkowe dysze do hydromasażu. Fot. Bartosz Jarosz.
 • Facebook
 • Twitter
 • Pinterest
Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
01 kwi 2008 00:00

Różowa fala

Korci cię odrobina projektowego szaleństwa, ale mimo to czujesz respekt przed zbyt odważnymi krokami – zacznij od łazienki gościnnej. To najlepszy poligon doświadczalny dla wszelkich estetycznych eksperymentów.

Aranżacja tej niewielkiej, położonej w sąsiedztwie salonu, łazienki powstała w zgodzie z powyższą zasadą. Jej niewątpliwa funkcjonalność stanowi drugi plan, ustępując pierwszeństwa estetycznym smaczkom.

Razy trzy

Charakter wnętrza ujawnia się w miksie trzech kolorów i trzech różnych materiałów wykończeniowych. Bazę stanowi grafitowy odcień płytek gresowych, który zawładnął większością ścian. Jego dominującą rolę podkreśla i kontynuuje ceramika sanitarna – umywalka i sedes.

Szary i różowy w duecie

Inna niż biała ceramika wciąż uchodzi za rzecz dość ekstrawagancką, tutaj ich szarość pasuje idealnie. Zwłaszcza, że tuż obok rozgościł się ekscentryczny, połyskliwy róż. Mozaikę z oferty firmy Bisazza projektantka wybrała właśnie dla jej niesamowitej, odważnej kolorystyki – melanżowego różu wzbogaconego „benzynowym” połyskiem.

Szeroki pas mozaiki obejmuje wnętrze kabiny prysznicowej, wspina się na sufit, wypełnia ścianę za sedesem, wreszcie tworzy „dywan” między natryskiem a strefą sedesu. Najbardziej efektownie prezentuje się na obłościach i zaplanowanych nierównościach powierzchni.

Wejście do kabiny przyjęło kształt łagodnej fali zastępującej próg, taki sam – już z czysto dekoracyjnych względów – powtórzony został na suficie.

Niekwestionowana gwiazda

Mieniąca się mozaika to niekwestionowana gwiazda tej łazienkowej aranżacji. Dopełnieniem różowo-szarej kompozycji jest akcent naturalnego drewna orzechowego. Obecne jest za sprawą drzwi oraz wydatnej obudowy umywalki. Z natury ciepłe, przełamuje i dodaje specyficznego smaku kolorystycznemu chłodowi tej łazienki.

WASZE KOMENTARZE (3)

DODAJ KOMENTARZ
 • redakcja ŚWIAT ŁAZIENEK i KUCHNI, 2011-07-27 13:53:13

  Różowej mozaiki jest sporo na rynku, ma ją w ofercie wielu producentów. Wyjątkowość tej to melanżowy dobór odcieni (dzięki temu kostki sprawiają wrażenie, że migoczą) oraz „benzynowy” połysk. Mozaika pochodzi z kolekcji firmy Bisazza. Można ją kupić w renomowanych salonach łazienkowych.  redakcja "Świat Łazienek i Kuchni"
 • Ewelina, 2011-04-09 17:13:40

  dokladnie bardzo ladnie to komponuje gdzie mozna zakupic mozaike w tym kolorze?
 • Zuza, 2010-02-04 21:47:34

  bardzo podoba mi się kolor mozaiki, mam pytanie, gdzie można taki dostać?? proszę o odpowiedź

POLECAMY W SERWISACH