Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Okno dachowe zapewnia dostęp światła dziennego do strefy umywalki. Przysłaniająca je roleta została starannie dobrana do kolorystyki całego wnętrza. Fot. Monika Filipiuk.

Okno dachowe zapewnia dostęp światła dziennego do strefy umywalki. Przysłaniająca je roleta została starannie dobrana do kolorystyki całego wnętrza. Fot. Monika Filipiuk.
  • Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
  • 01 kwi 2008 00:00 (aktualizacja: 23 gru 2013 12:08)

Słodkie sentymenty

Przy budowie i urządzaniu domu nie wolno lekceważyć żadnych drobiazgów. Właściciele cały czas o tym pamiętali i pewnie dlatego udało im się stworzyć miejsce, które doskonale odzwierciedla potrzeby, upodobania i marzenia całej rodziny.

Inwestorzy niezwykle poważnie podeszli do prac nad aranżacją swojego nowego lokum. Powstający właśnie dom miał stać się ich wymarzoną życiową przystanią, dlatego nie wchodziły w grę żadne kompromisy. Gospodarze od początku byli przekonani, że styl nowoczesny to nie dla nich, razem z zaangażowaną do współpracy arch. Agnieszką Kostecką rozpoczęli więc poszukiwania tego jedynego. Ostatecznie o wyglądzie całości przesądziły meble kuchenne – za ich sprawą angielskie retro rozgościło się we wszystkich zakamarkach domu. Na piętrze tradycyjnie ulokowana jest strefa prywatna z sypialniami i towarzyszącymi im dwiema łazienkami.

Zupełnie różne pod względem wyposażenia i kolorystyki uzupełniają się funkcjami, choć każda z nich ma swojego głównego użytkownika. Prezentowana tutaj jest prywatną łazienką gospodarzy, a na jej estetykę wpływ miała przede wszystkim pani domu. Subtelna i niemal dziewczęca kolorystyka, w której dominują róż i odcienie écru, pojawiła się najpierw w małżeńskiej sypialni, by stamtąd przywędrować do położonej obok łazienki. Tutaj ulubiona przez właścicielkę kompozycja barw zagościła głównie dzięki kolekcji płytek z oferty włoskiego producenta Brennero. Na ścianach pojawiły się białe płytki z delikatnym kwiatowym wzorem i subtelnymi dekorami, towarzyszy im biało-różowa szachownica na podłodze. Innym ważnym akcentem w kreacji wizerunku łazienki były meble – wykonane przez stolarza mają klasyczne kształty i również łączą dwa kolory: róż i écru. Zabudowa zajmuje całą długość ściany pod skosem dachowym – to miejsce, którego w żaden inny sposób nie dało się zagospodarować. Szafki zapewniają sporą przestrzeń przechowalniczą, a poza tym świetnie wpisują się w styl wnętrza.

PROJEKTANT

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA