Łazienkowy narożnik, po zamknięciu z obu stron wąskimi ściankami działowymi, stał się wygodną kabiną prysznicową z odpływem w posadzce. Drzwi do prysznica - marki Artweger, zestaw natryskowy - Hansa. Fot. Bartosz Jarosz.

Zobacz galerię [5 zdjęć]

Łazienkowy narożnik, po zamknięciu z obu stron wąskimi ściankami działowymi, stał się wygodną kabiną prysznicową z odpływem w posadzce. Drzwi do prysznica - marki Artweger, zestaw natryskowy - Hansa. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
01 cze 2012 10:28

Słoneczna dedykacja

Przenikające się odcienie ciepłych barw oraz promienie światła przywołują letnie wspomnienia. Ożywa, utrwalony w pamięci, nadmorski pejzaż skąpanej w słońcu plaży.

Zaprojektowana z myślą o dzieciach łazienka, to jasna i ciepła przestrzeń, której klimat w głównej mierze kreuje okładzina ceramiczna w odcieniach delikatnego pomarańczu i kremu. Paleta zaczerpniętych z natury kolorów wnosi do wnętrza pogodny, optymistyczny nastrój, czyniąc je przestrzenią wprost idealną dla dziecięcych kąpieli. Kremowa okładzina ceramiczna (na przeważającej części ścian, obudowie wanny i podłodze) stanowi bazę dla słonecznych dekorów. Płytki dekoracyjne zdobią delikatne, poziome paski w odcieniach pomarańczu i kremu, które nieodłącznie kojarzą się z wyznaczaną przez pory dnia barwą promieni słonecznych. Ponieważ rektyfikowane płytki dekoracyjne (z regularnymi, ściętymi krawędziami) można było ułożyć zachowując jedynie minimalną fugę, okładzina ściany nad wanną oraz fragmentu ściany za sedesem tworzy jednolitą, ceramiczną taflę z atrakcyjnym, uniwersalnym wzorem.

Aby łazienka nie sprawiała wrażenia zbyt wysokiej, kompozycja ceramiczna została uzupełniona o listwy dekoracyjne z delikatnym rysunkiem kwiatowym. Neutralny wzór dekoru pozostaje na drugim planie, natomiast poziome listwy, umieszczone prawie przy suficie, wywołują efekt horyzontalnego poszerzenia wnętrza. Główny akcent wizualny stanowi strefa umywalki z szafką podumywalkową, wykończoną fornirem bukowym, barwionym na kolor odpowiadający barwie drzwi. Obijając się w lustrze nad umywalką tworzą wraz z szafką swoisty komplet. Sam mebel natomiast jest zarówno efektowny, jak i praktyczny. Szuflady mieszczą niezbędne przybory toaletowe, a otwarta półka stanowi idealne miejsce do przechowywania zapasowych ręczników.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH