Białe, proste płytki (10x30 cm) pochodzą z kolekcji „Opaline” marki Marazzi. Półka, wymodelowana w niszy pod skosem dachowym, jest idealnym miejscem na kosmetyki kąpielowe i zapachowe. Fot. Bartosz Jarosz.

Zobacz galerię [5 zdjęć]

Białe, proste płytki (10x30 cm) pochodzą z kolekcji „Opaline” marki Marazzi. Półka, wymodelowana w niszy pod skosem dachowym, jest idealnym miejscem na kosmetyki kąpielowe i zapachowe. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
20 sie 2010 10:57

Specjalna dedykacja

W „domu otwartym” często ktoś zostaje na noc, albo pomieszkuje. Rodzina, przyjaciele lubią się zjawiać i zostawać na kilka dni... Może więc warto przygotować specjalnie dedykowaną naszym gościom łazienkę przy ich sypialni?

Łazienka gościnna to nie musi być konieczne minimum: umywalka i sedes. Szczególnie wówczas, gdy mamy dużą rodzinę, którą zapraszamy w święta czy na wakacje i chcielibyśmy, by czuli się komfortowo. Proponowany salon łazienkowy dla gości posiada wszystko, co łazienka domowników. To szalenie wygodne z dwóch względów: bywalcy naszego domu mają przeznaczone dla siebie miejsce (wraz z położoną nieopodal sypialnią), w którym poczują się jak u siebie, a my nie musimy dzielić swojej łazienki i... nie będzie kolejek „do kąpieli”. Łazienka na poddaszu wykorzystuje w pełni urok skosów dachu. Sporych rozmiarów okno wpuszcza dużo światła dziennego. A wieczorem można zafundować sobie kąpiel przy świecach i w blasku gwiazd. Aranżacja opiera się na dwóch barwach: bieli i subtelnym beżu – uniwersalność w przypadku gościnnych wnętrz jest szczególnie pożądana, gdyż w tak kojącym otoczeniu doskonale poczuje się nasza babcia, przyjaciółka czy młodszy kuzyn.

Białą bazę stanowią płytki o urodzie starych kafli, przemieszane z białym dekorem, który bawi oko geometrią. Do tego biała ceramika: wanna, prostokątna umywalka obłożona białym szkłem, sedes oraz bidet. Efekt ocieplenia tej czystej aury wprowadza, wykonana na zamówienie, okładzina w fornirze z dębu naturalnego, pojawiająca się w formie podwieszanej komody oraz fragmentu ściany. Stonowaną, biało-beżową aranżację przełamują srebrne dodatki, oświetlenie i baterie. Komfort użytkowania łazienki podnosi możliwość wykorzystania wanny także jako prysznica. Zawieszony nad jej krawędzią szklany parawan tworzy à la kabinę prysznicową. Jest ruchomy, więc można go zamykać (do kąpieli) lub otwierać (do natrysku). Do wanny dobrano baterie wannową i prysznicową (Zucchetti „Isy”) charakteryzujące się maksymalną prostotą, którą najlepiej określili ich projektanci Matteo Thun i Antonio Rodriguez: Jak w studni artezyjskiej, woda pojawia się właściwie znikąd. Projekt nie zawiera żadnych zbędnych form, jedynie to, co jest potrzebne, by zapanować nad strumieniem wody.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH