Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Ściany wykończono lśniącą, lustrzaną mozaiką. Powierzchnię ścian przecinają wąskie, wysokie lustra. Tak jak w pozostałych pomieszczeniach, na podłodze położono parkiet z drewna egzotycznego wenge. Fot. Marcin Onufryjuk.

Ściany wykończono lśniącą, lustrzaną mozaiką. Powierzchnię ścian przecinają wąskie, wysokie lustra. Tak jak w pozostałych pomieszczeniach, na podłodze położono parkiet z drewna egzotycznego wenge. Fot. Marcin Onufryjuk.
  • Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
  • 20 kwi 2012 11:56 (aktualizacja: 27 gru 2013 08:33)

Sprowadzona do pionów

Efekt zaskoczenia gwarantowany. Po otwarciu przesuwanych drzwi toalety, oczom gości ukazuje się wylewka baterii zamontowana na... suficie! Nietypowa armatura podyktowała charakter niewielkiego kubiku: w ślad za nią podążają wąskie, także pionowo umieszczone lustra, przecinające płaszczyzny połyskującej mozaiki.

Termin „toaleta gościnna” nie oddaje w pełni intencji inwestorki, nie opisuje też efektu pracy projektantek – oryginalnego i zaskakującego wnętrza, które wyłamuje się z ram definicji łazienki dla gości. Funkcja sanitarna została odsunięta na drugi plan, a sedes dyskretnie umieszczono w zaaranżowanej wnęce. Na pierwszy plan wybija się natomiast niecodzienna aranżacja i wyjątkowy, nieco buduarowy klimat pomieszczenia. Połyskująca, lustrzana mozaika stanowi wprost idealne tło do zabiegów przed lustrem: poprawienia makijażu albo „ożywienia” loków. Tutaj grają kontrasty; za ich sprawą wnętrze intryguje i pociąga. Świetlista, perłowa powierzchnia mozaiki została skonfrontowana z matowymi fragmentami ścian, pomalowanych farbą w kolorze bakłażanu. Dzięki zestawieniu lustrzanej powierzchni ścian z ciemnym parkietem z drewna wenge, wnętrze wydaje się jasne i świetliste. Z kolei powtarzające się, wertykalne elementy to odpowiedź na kubiczny kształt pomieszczenia.

Niewielki metraż oraz funkcja pomieszczenia zdecydowały o ograniczeniu wyposażenia do absolutnego minimum – za to z akcentem na jakość i niepowtarzalność. Zarówno umywalka, jak i bateria umywalkowa, przyciągają uwagę i wzbudzają zachwyt. Umywalka to model asymetryczny, której krawędzie stykają się tworząc osty kąt, zamknięty, po przeciwnej stronie okrągłą misą. Cylindryczny kształt jej zewnętrznej formy świetnie koresponduje z zamontowaną na suficie wylewką baterii o długości 1,6 m. Strumień wody płynie wprost do umywalki (warunkiem montażu takiej baterii była odpowiednia wysokość pomieszczenia – co najmniej 2,6 m). Idealnym zwieńczeniem całości są kinkiety („Qubetto black” firmy Fabbian; proj. Pamio Design), których geometryczne, ciemnobordowe oprawy odpowiadają barwie fragmentów ścian pokrytych farbą.

PROJEKTANT

Małgorzata Szajbel-Żukowska

Marca MZ


Małgorzata Szajbel-Żukowska

Marca MZ

WASZE KOMENTARZE (3) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA