Ściany wykończono lśniącą, lustrzaną mozaiką. Powierzchnię ścian przecinają wąskie, wysokie lustra. Tak jak w pozostałych pomieszczeniach, na podłodze położono parkiet z drewna egzotycznego wenge. Fot. Marcin Onufryjuk.

Zobacz galerię [4 zdjęć]

Ściany wykończono lśniącą, lustrzaną mozaiką. Powierzchnię ścian przecinają wąskie, wysokie lustra. Tak jak w pozostałych pomieszczeniach, na podłodze położono parkiet z drewna egzotycznego wenge. Fot. Marcin Onufryjuk.
 • Facebook
 • Twitter
 • Pinterest
Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
20 kwi 2012 11:56

Sprowadzona do pionów

Efekt zaskoczenia gwarantowany. Po otwarciu przesuwanych drzwi toalety, oczom gości ukazuje się wylewka baterii zamontowana na... suficie! Nietypowa armatura podyktowała charakter niewielkiego kubiku: w ślad za nią podążają wąskie, także pionowo umieszczone lustra, przecinające płaszczyzny połyskującej mozaiki.

Termin „toaleta gościnna” nie oddaje w pełni intencji inwestorki, nie opisuje też efektu pracy projektantek – oryginalnego i zaskakującego wnętrza, które wyłamuje się z ram definicji łazienki dla gości. Funkcja sanitarna została odsunięta na drugi plan, a sedes dyskretnie umieszczono w zaaranżowanej wnęce. Na pierwszy plan wybija się natomiast niecodzienna aranżacja i wyjątkowy, nieco buduarowy klimat pomieszczenia. Połyskująca, lustrzana mozaika stanowi wprost idealne tło do zabiegów przed lustrem: poprawienia makijażu albo „ożywienia” loków. Tutaj grają kontrasty; za ich sprawą wnętrze intryguje i pociąga. Świetlista, perłowa powierzchnia mozaiki została skonfrontowana z matowymi fragmentami ścian, pomalowanych farbą w kolorze bakłażanu. Dzięki zestawieniu lustrzanej powierzchni ścian z ciemnym parkietem z drewna wenge, wnętrze wydaje się jasne i świetliste. Z kolei powtarzające się, wertykalne elementy to odpowiedź na kubiczny kształt pomieszczenia.

Niewielki metraż oraz funkcja pomieszczenia zdecydowały o ograniczeniu wyposażenia do absolutnego minimum – za to z akcentem na jakość i niepowtarzalność. Zarówno umywalka, jak i bateria umywalkowa, przyciągają uwagę i wzbudzają zachwyt. Umywalka to model asymetryczny, której krawędzie stykają się tworząc osty kąt, zamknięty, po przeciwnej stronie okrągłą misą. Cylindryczny kształt jej zewnętrznej formy świetnie koresponduje z zamontowaną na suficie wylewką baterii o długości 1,6 m. Strumień wody płynie wprost do umywalki (warunkiem montażu takiej baterii była odpowiednia wysokość pomieszczenia – co najmniej 2,6 m). Idealnym zwieńczeniem całości są kinkiety („Qubetto black” firmy Fabbian; proj. Pamio Design), których geometryczne, ciemnobordowe oprawy odpowiadają barwie fragmentów ścian pokrytych farbą.

WASZE KOMENTARZE (3)

DODAJ KOMENTARZ
 • konon, 2013-08-30 11:58:37

  Mega efektowny zestaw, właśnie wprowadzamy u klienta to - Z założenia zestaw miał kosztować dwa razy więcej - klient zadowolony, promocja trwa tylko kilka dni. W zestaw Sauna+Kabina+Hammam SaSHa celowaliśmy od kilku miesięcy... Nie spodziewaliśmy się, że cena będzie taka...
 • eewassujka, 2012-10-13 07:22:25

  podejrzewam ze jest to mozaika

  DUNIN Mozaika 30x30 VITRUM Silverato 001

  w życiu nie wadziłam piękniejszej łazienki
 • Malgo, 2012-05-06 20:34:43

  Gdzie mozna znalesc taka mozaike?

  piekna jest!

POLECAMY W SERWISACH