Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Połączenie pięknej, starej komody z bardzo surowym wykończeniem ścian może nieco zaskakiwać. Jednak po chwili okazuje się, że to pozytywne zaskoczenie. Fot. Tomasz Markowski.

Połączenie pięknej, starej komody z bardzo surowym wykończeniem ścian może nieco zaskakiwać. Jednak po chwili okazuje się, że to pozytywne zaskoczenie. Fot. Tomasz Markowski.
  • Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
  • 25 lut 2009 11:05

Stara komoda jako szafka pod umywalkę

To wnętrze jest doskonałym przykładem na to, że, przy wyczuciu dobrego smaku i odrobinie odwagi, nawet zestawiając z sobą pozornie niepasujące elementy, można stworzyć niepowtarzalny klimat.

Beton jako okładzina ścienna? Jak najbardziej! Okazuje się, że kolory, które kiedyś jednoznacznie kojarzyły się z wnętrzem zimnym i surowym, teraz wywołują zupełnie inne uczucia. Łazienka, której ściany zostały wykończone stiukiem o fakturze mokrego betonu też może być wnętrzem ciepłym i przytulnym.

Jej urok ogarnia każdego, kto przynajmniej na moment się w niej znajdzie. Nawet w takiej szarości, ostrych kształtach umywalki, czy masywnych bateriach można odkryć sporo ciepła i niekrępującego spokoju. Lecz nie samym betonem ta łazienka „żyje”.Dodatkowym źródłem pozytywnych doznań estetycznych są drobiazgi, które początkowo nie przykuwają uwagi.

Drewniana zabudowa umywalki dodaje łagodności

Miłym złagodzeniem panującej w tym wnętrzu surowości jest drewniana zabudowa umywalki. Ten antyczny mebel o głębokiej, koniakowej barwie wyprodukowano jeszcze w okresie międzywojnia. Wygląd starej komody praktycznie nie uległ w ciągu tylu lat zmianie. Jedyną innowacją była wymiana drewnianych gałek na stalowe, dzięki czemu mebel jeszcze bardziej spaja się z wnętrzem łazienki.

Takie połączenie sprzętów potwierdza regułę, według której aranżowano nie tylko wnętrze łazienki, a całego mieszkania. Właściciel wraz z architektem udowodnili, że nawet tak, wydawałoby się, nie pasujące do siebie elementy, jak surowy minimalizm i meble w stylu art déco mogą stworzyć bardzo spójne i efektownie wyglądające wnętrze.

PROJEKTANT


WASZE KOMENTARZE (1) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA