Zabudowa podtynkowego stelaża spłuczki została wykończona drewnianą sklejką, a wnęka powyżej zamknięta frontami szafki łazienkowej z tego
samego materiału. Fot. Bartosz Jarosz.

Zobacz galerię [5 zdjęć]

Zabudowa podtynkowego stelaża spłuczki została wykończona drewnianą sklejką, a wnęka powyżej zamknięta frontami szafki łazienkowej z tego samego materiału. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
02 wrz 2013 10:39

Stylowa łazienka: słynne fotografie jako dekoracja

James Dean, Audrey Hepburn, Marilyn Monroe, Sean Connery jako agent 007 – ich życiu filmowemu, ale i prywatnemu towarzyszyły miłość, uczucia i romanse. Właśnie dlatego zdjęcia tych sław właścicielka mieszkania umieściła w swoim saloniku kąpielowym.

Fotosom „kochliwych” aktorów i filmowych postaci towarzyszy zdjęcie ze słynną sceną pocałunku amerykańskiego żołnierza i pielęgniarki – dwojga nieznajomych świętujących kapitulację Japonii w sierpniu 1945 r. Oryginalny kolaż jest odzwierciedleniem nostalgii za emocjami i rozterkami, które towarzyszą uczuciom i relacji z bliską osobą.

Jednocześnie stanowi swego rodzaju scenografię, dzięki której podczas kąpieli czy robienia makijażu można oddać się marzeniom (przecież w łazience spędzamy sporo czasu), by przez chwilę być w innym miejscu i w innym czasie. Nie tylko za sprawą zdjęć, ale również elementów wyposażenia (stylizowanych mebli) czy dodatków (dywan, antyczna rama lustra, oświetlenie) pomieszczenie nie ma stricte łazienkowego charakteru, ale stanowi integralną część mieszkania.

Stylowa łazienka

W takiej łazience można zadbać nie tylko o ciało, ale także o samopoczucie. W aranżacji wnętrza elementy stylizowane przeplatają się z nowoczesnością; pomieszczenie „ociepla” nowoczesny grzejnik łazienkowy, jak również dywan z kwiecistym wzorem.

Obok siebie, w efektownym zestawieniu, funkcjonują zarówno stylowa toaletka oraz taboret, jak i zabudowa ze sklejki oraz wanna i kabina prysznicowa w nowoczesnym stylu. Strefa umywalki została wyróżniona za pomocą czerwonych płytek gresowych na fragmencie ściany. Znajdująca się naprzeciwko toaletka, w takim samym kolorze, podkreśla symetrię i spójny charakter projektu.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH