Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Wpuszczana w blat, ceramiczna misa umywalkowa to także dzieło Doroty, podobnie jak komplet łazienkowych akcesoriów: kubek, mydelniczka, wieszaczek. Fot. Bartosz Jarosz.

Wpuszczana w blat, ceramiczna misa umywalkowa to także dzieło Doroty, podobnie jak komplet łazienkowych akcesoriów: kubek, mydelniczka, wieszaczek. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
  • 21 maj 2013 12:52 (aktualizacja: 23 gru 2013 11:25)

Świat wokół nas

Podróże i przywiezione z wypraw pamiątki, potrzeba tworzenia i odkryta przy okazji remontu artystyczna pasja, która przerodziła się w sposób na życie - to wszystko złożyło się na projekt niepowtarzalnego lokum.

Właściciele mieszkania, a jednocześnie autorzy i wykonawcy projektu, cierpliwie i konsekwentnie urządzali mieszkanie, które odzwierciedla ich pasje, artystyczną naturę, zamiłowanie do podróżowania oraz fascynację dalekimi krajami, a głównie kulturą Wschodu.

Mieszkanie Doroty „Dolo” i Michała Ługowoj wypełniają pamiątki oraz przedmioty użytkowe przywiezione z wypraw m.in. do Egiptu, Tunezji, Indii, Meksyku... ale także elementy wyposażenia i materiały wykończeniowe wykonane własnoręcznie przez właścicieli.

Przedmioty z duszą

Już podczas remontu pani Dorota zajęła się „na poważnie” tworzeniem przedmiotów z wypalanej i szkliwionej ceramiki (pod szyldem autorskiej pracowni ceramicznej Dekornia), dla których znalazło się także wiele miejsca w mieszkaniu.

W łazience jest to przede wszystkim oryginalna, czerwona misa umywalkowa – do kompletu także łazienkowe akcesoria (mydelniczka, kubek) oraz kafle, z których stworzona została m.in. rama lutra. W większej ilości czerwone kafle pojawiły się w postaci okładziny ścian w kabinie prysznicowej. Drewniane fronty łazienkowej szafy oraz szafki pod umywalką własnoręcznie wykonał pan domu.

Dopełnieniem aranżacji jest drewniana półka pod lustrem oraz wieszak.

Z antycznej cegły

Surowy charakter materiału oraz urodę drewnianych słojów podkreślają kunsztowne, zabytkowe okucia i uchwyty. Idealnym tłem dla wyjątkowej aranżacji łazienki są płytki z antycznej cegły. Wykonano z nich posadzkę, okładzinę ścienną, a także wykończono bryłę szafki podumywalkowej.

Płytki, wykonane z ponad stuletniej, ręcznie formowanej cegły, zdobią podłogę także w innych częściach mieszkania i - tak jak w łazience - doskonale podkreślają, surowy, nieco rustykalny styl wnętrza. Także jak żaden inny materiał korespondują z elementami wyposażania wykonanymi własnoręcznie przez właścicieli oraz akcentują niepowtarzalny charakter każdego przedmiotu.

PROJEKTANT

Dorota i Michał Ługowoj

WASZE KOMENTARZE (1) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA