Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Szafka podumywalkowa jest zrobiona z palisandru. Stylizowane na kryształowe uchwyty drzwiczek oraz wykończenie na wysoki połysk dodają meblowi salonowej elegancji. Fot. Monika Filipiuk.

Szafka podumywalkowa jest zrobiona z palisandru. Stylizowane na kryształowe uchwyty drzwiczek oraz wykończenie na wysoki połysk dodają meblowi salonowej elegancji. Fot. Monika Filipiuk.
  • Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
  • 14 kwi 2009 10:39 (aktualizacja: 23 gru 2013 10:17)

Światła prywatności

Intymną atmosferę dla dwojga budują wykwintne odcienie gorzkiej czekolady. Ważne jest też światło. Ukryte w niszach, załamaniach sufitu i ścian, spowija wnętrze sceniczną poświatą, przekształcając je albo w strefę relaksu, albo miejsce przygotowań do pracy i snu.

Dwie umywalki – osobne dla pani i pana domu – to rozwiązanie niezwykle wygodne. Zwykle ich otoczenie jest zaaranżowane na zasadzie symetrii i podobieństw. Tutaj ten schemat został przełamany. Misy i baterie są identyczne, lecz ustawione prostopadle do siebie. Nad nimi asymetria wykończeń: nad jedną – kamień i lustro, nad drugą – palisandrowe drewno.

Dynamiczna aranżacja

Prostopadły, łamany układ strefy toaletowej ze zdublowanymi funkcjami dynamizuje aranżację i wysuwa ją na pierwszy plan – to właśnie ona jest widoczna z sypialni małżonków. Ma też zadanie praktyczne – dobudowana ścianka, przy której stoi jedna z umywalek, przesłania, umieszczony po drugiej stronie, sedes.

Bryła ścianki to jednocześnie element, który odbity w licznych lustrach, pokrywających duże powierzchnie ścian, mnoży iluzję przestrzeni i tworzy przytulne zaułki. W rzeczywistości łazienka ma zwykły, prostokątny obrys.

Drewniane wykończenia

Palisandrowe drewno – o wyrazistym, czekoladowym usłojeniu, wykończone na wysoki połysk – od wejścia wprowadza w aurę prywatności z podtekstem luksusu zarezerwowanego dla dwojga. Jest go tutaj wiele. Pokrywa szafkę podumywalkową, dobudowaną ściankę, obudowę wanny.

Jego charyzmatyczny, pasiasty wzór wyciszyły szarości kafli i dekoracyjnego tynku na jednej ze ścian, a detale – jak stylizowane na kryształowe uchwyty szafek – dopełniły wizerunku wnętrza z kręgu salonowej elegancji.

Świetlne efekty

Podobnie jak w całym domu, także w sypialni i towarzyszącej jej łazience, światło jest jednym z najważniejszych elementów aranżacyjnych. Żarówki, ukryte w niszach oraz załamaniach ścian i sufitu, oświetlając, stopniują nastrój, ale także eksponują oryginalność materiałów – faktury, kontrasty połysk-mat, cieniowane barwy. Świetlne efekty dodają łazience emocjonującej tajemniczości, zmieniają jej proporcje i wyczarowują w lustrach drugi, nie mniej intrygujący, świat małżeńskiego azylu. 

PROJEKTANT

Beata Kozieradzka, Andrzej Bogucki

Concept Studio

WASZE KOMENTARZE (2) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA