Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Ściana za wanną została dopasowana do jej kształtu. Wyoblony fragment ściany podkreśla pas połyskującej, metalicznej mozaiki. Fot. Monika Filipiuk.

Ściana za wanną została dopasowana do jej kształtu. Wyoblony fragment ściany podkreśla  pas połyskującej, metalicznej mozaiki. Fot. Monika Filipiuk.
  • Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
  • 20 marz 2009 10:11 (aktualizacja: 23 gru 2013 11:14)

Światło w podłodze

W usytuowanym z dala od miasta dużym domu królują ciepłe, energetyzujące kolory i nie brakuje w nim odważnych, oryginalnych rozwiązań. Ogromną rolę, także w obu łazienkach, odgrywa oświetlenie.

Większa, prezentowana tutaj, łazienka pomyślana została jako komfortowy zakątek kąpielowy. Owalna wanna zachęca do długich kąpieli w ciekawie zaaranżowanym otoczeniu. Atmosferę wnętrza buduje jednak dobór kolorów i kilka estetycznych trików.

Łazienka ma typowy prostokątny kształt, okno zapewnia dostęp dziennego światła. Ekskluzywne wyposażenie dobrane zostało z dbałością o wizualną spójność.

Niebanalna aranżacja podłogi i ścian

Ale prawdziwym popisem kunsztu projektanta jest aranżacja podłogi i ścian. Pierwszym krokiem był wybór płytek – to imitujące tkaninę, ścienne i podłogowe płytki z oferty hiszpańskiej firmy Venus. Uzupełnienia je zastosowana gdzieniegdzie połyskująca metaliczna mozaika.

Kącik kosmetyczny

Ważnym z punktu widzenia użytkowego, ale także estetycznego jest „kącik kosmetyczny”, który powstał w okolicy umywalki. Jej obszerna misa wybrana z oferty firmy Art Ceram stoi na szerokim blacie, który pomyślany jest także jako miejsce na kosmetyki. Szafka pod nim dodatkowo pomieści nawet większą ilość łazienkowych akcesoriów.

W tej strefie istotną rolę odgrywa oświetlenie – to nie tylko niezbędne kinkiety przy lustrze, ale także przemyślana dekoracja. Tworzą ją trzy halogeny wbudowane w ścianę przy drzwiach i odpowiadające im identyczne, umieszczone w szafce vis-a-vis.

Kontynuacją zabawy światłem są lampki halogenowe... w podłodze. Biegnące rzędem niemal przez całą długość łazienki są czystej postaci, intrygującą ozdobą.

Połyskująca mozaika

Efekt świetlnych iluzji pogłębia połyskująca mozaika – fragment poprowadzonej po łuku ściany za wanną za dnia odbija światło z okna naprzeciwko, wieczorem ze wszystkich lamp i lampek. Obudowa owalnej wanny firmy Koralle wykończona jest drobnymi białymi kafelkami. Do jej kształtu dopasowana została ściana i fragment podłogi – na niewysokim podeście opiera się zarówno wanna, jak i szafki pod umywalką. Pojawiający się na progu pasek mozaiki dopełnia artystycznego wymiaru podłogi. (EW)

PROJEKTANT

Sebastian Kłosowski

Wnętrza

WASZE KOMENTARZE (1) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA