Duże lustro w strefie umywalki oraz płytki ceramiczne w połysku optycznie powiększają kobiecą łazienkę. Fot. Bartosz Jarosz.

Zobacz galerię [5 zdjęć]

Duże lustro w strefie umywalki oraz płytki ceramiczne w połysku optycznie powiększają kobiecą łazienkę. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Judyta Kokoszkiewicz
17 wrz 2015 11:11

Szara łazienka - postaw na wannę z parawanem

Elegancka łazienka zaprojektowana została dla młodej, ambitnej kobiety. Dlatego tak ważne było, aby wnętrze miało delikatny pierwiastek damski.

Inwestorka chciała, aby wanna pełniła dwie funkcje – zarówno kąpielową, jak i prysznicową. Dzięki dużym rozmiarom jest więc wygodna i można w niej brać relaksujące kąpiele przy świecach. Natomiast zamontowana nad nią deszczownica zapewnia możliwość wzięcia szybkiego prysznica przed wyjściem do pracy. Połączenie tych dwóch funkcji zapewnił też łamany parawan ze szkła z powłoką chroniącą przed zabrudzeniami, który można łatwo i szybko wyczyścić.

Z łazienki na co dzień korzysta pani domu, jednak od czasu do czasu służy także jej gościom. Delikatny styl glamour, zaakcentowany tu na wyraźne życzenie inwestorki, został wyznaczony przez płytki w eleganckim połysku, stonowaną kolorystykę i lśniące dekory na ścianach.

Przy wannie wzrok przyciąga nietypowy niebieski taboret przypominający kobiecy brylant. Jego powierzchnia składa się się z licznych, odbijających światło figur geometrycznych, które tworzą nietypowy efekt świetlny i grę kolorów. Stonowane, szare barwy płytek wybrała pani domu – w takiej kolorystyce czuje się bardzo komfortowo.

Łazienka sama w sobie jest dość duża, ale dodatkowo powiększa ją także wielkie lustro zamontowane na ścianie w strefie umywalki. Sporo światła dziennego wpada do wnętrza przez okno wychodzące na podwórze. Do pomieszczenia prowadzą drzwi ze szkła, które również wpuszczają tu światło z korytarza.

Pojemne szafki, wykonane na zamówienie, mają powierzchnie utrzymane w wysokim połysku. Pozwalają ukryć wszystkie drobiazgi i utrzymać w porządek w kobiecym wnętrzu. Wanna z parawanem znajduje się na lekkim podwyższeniu, a ciekawą jej dekorację stanowi światło - pasek LED poprowadzony wzdłuż dolnej krawędzi. Dodaje on całej konstrukcji lekkości i urozmaica ciężką bryłę wanny.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH